Gücümüzü ülkemiz için kullanacağız

Bankacılık sektörünün sahip olduğu gücü ’nin geleceği için kullanacağını belirten Garanti Bankası Genel Müdürü Erbil, “Hedeflere ulaşmada üzerimize düşeni yapacağız” dedi

Giriş Tarihi: 15.8.2016
Gücümüzü ülkemiz için kullanacağız
Türk bankacılık sektörünün kritik bir role sahip olduğunu söyleyen Garanti Bankası Genel Müdürü Erbil, "Sektör olarak gerek sermaye ve likidite anlamında gerekse risk yönetimi ve aktif kalitesi adına oldukça güçlü göstergelere sahibiz. Her olduğu gibi bu gücümüzü ülkenin geleceği ve daha ileri seviyelere ulaşması için kullanmaya, ülkece hedeflerimize ulaşmamız anlamında üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi.

2023 HEDEFLERİNE KATKIMIZ ARTACAK
2023 hedeflerine ilerlerken, gerek istikrarın, gerekse demokratik ve uzlaşmacı yaklaşımların devam etmesinin oldukça kritik olduğuna dikkat çeken Erbil, "Düzenleyici kurumların proaktif davranarak aldığı yerinde önlemler ve sektörün dinamik bir şekilde regüle edilmesi de olumlu katkı sağlamaya devam edecek. Dolayısıyla, Türk bankacılık sektörünün 2023'e kadar olan dönemde sağladığı katkının artarak devam edeceğine inancım tam" şeklinde konuştu.

20 MİLYAR DOLARLIK FİNANSMAN
"Proje finansmanı alanında 20 milyar dolar finansman sağladıklarını belirten Fuat Erbil, "'nin sürdürülebilir büyümesi için bu projeleri önemsiyoruz ve katkıda bulunmuş olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde de ülkenin gelişimine katkı sağlayacak bu gibi mega altyapı projelerine ve enerji projelerine desteğimizi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

LİKİDİTE SIKINTISI YAŞAMIYORUZ
Sektör olarak proaktif aktif-pasif yönetim anlayışı ile hareket ettiklerini ve düzenleyici kurumların doğru adımlarıyla birlikte likidite ve finansman anlamında bir sıkıntı yaşamadıklarını söyleyen Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, sözlerine şöyle devam etti: "Önümüzdeki dönemde sektörün borçlanma maliyetlerinde yaşanabilecek olası artışa rağmen, dış borç çevirmede zorlanmayacağımızı ve dış borç çevirme oranımızı yüzde 100'ün üzerinde koruyabileceğimizi düşünüyoruz. Sektörde ne kısa vadede ne de orta-uzun vadede büyüme beklentilerimizde önemli bir değişiklik olmadı. İç talebi canlandırıcı planlanan aksiyonların hayata geçmesiyle kredi büyümesinde bir miktar hızlanma görebiliriz. Bankacılık sektörü olarak ekonomik büyümeye ve finansal istikrara sağlanacak destek için her zaman elimizden geleni yapmaya hazırız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gücümüzü ülkemiz için kullanacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN