Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaos ve kriz bekleyenler yine yanıldı

Başbakan Yıldırım, ’nin büyük bir uçurumun eşiğinden döndüğüne işaret ederek, “Kaos ve kriz bekleyenler bir kez daha yanılmışlardır. Bugün demokrasimiz de ekonomimiz de sapa sağlam ayaktadır” mesajı verdi

Giriş Tarihi: 15.8.2016
Kaos ve kriz bekleyenler yine yanıldı
15 Temmuz'da 'nin büyük bir uçurumun eşiğinden döndüğüne vurgu yapan Başbakan Binali Yıldırım, "Ülkemizin geleceğine kastedenler, demokrasisin yok etmeye çalışanlar, Gazi Meclisimizi bombalamaktan bile çekinmeyen alçaklar eğer muvaffak olsalardı bugün başka bir 'yi konuşuyorduk. Darbe ile yönetimi ele geçirilmiş, milli irade ortadan kaldırılmış ve gelişen ülkeler liginden düşmüş, 3. dünya ülkeleri arasında bir konuşacaktık. Allah'a şükür ki milletimizin basireti, Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayet ve hükümetimizin kararlılığıyla bu belayı defettik" dedi. Darbe girişiminin Türkiye ekonomisini sarsmadığının altını çizen Yıldırım, "Kaos ve kriz bekleyenler bir kez daha yanılmışlardır. Bugün demokrasimiz de ekonomimiz de sapa sağlam ayaktadır. Bankacılık, finans sektörümüz sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam ediyor" dedi.

İDİAALI HEDEFLER
Bu olayın etkisinden süratle çıkıp geleceğe odaklanılması gerektiğini ifade eden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sürekli bu darbeyle yaşamamız asla ve asla doğru değildir. Bizim önümüzde çok iddialı hedeflerimiz var. 2023'e çok fazla bir zaman kalmadı. Bunu da dikkate alarak kaybedecek bir günümüzün dahi olmadığını sizlerle paylaşmak isterim. Ekonomik gelişmenin olmazsa olmazı demokratik istikrardır. Ekonomik kazanımların korunması, demokratik kazanımların korunmasına bağlıdır. Dolayısıyla Türkiye'nin demokrasisine saldıranlar aynı zamanda ekmeğimize, aşımıza saldırmışlardır. Bu gerçeği her fırsatta hatırda tutalım."

ÜRETENE TAM DESTEK
İş dünyasını geçmişe yönelik yüklerden kurtarmak için kapsamlı düzenlemeler yaptıklarını bildiren Başbakan, "Stok affından tutun kasa fazlasına ve ödenmemiş vergi borçlarının yeniden bir kolaylık getirilerek taksitlendirilmesine varıncaya kadar birçok düzenlemeyi hayata geçirdik, geçirmeye devam ediyoruz. Siz ülke için üretmeye devam edin, sizin hükümetiniz de sizin önünüzdeki engelleri teker teker kaldıracak" dedi. Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin kamu borcunda dünyanın birçok ülkesinden daha iyi durumdayı olduğunu vurgulayarak, "Bankacılık sektörümüz sağlam bir zeminde çalışmalarını sürdürüyor. Merkez Bankamız piyasaya döviz verme ihtiyacı duymadı ve rezervlerimizde herhangi azalma yok" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaos ve kriz bekleyenler yine yanıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN