Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MÜSİAD yurtdışına odaklanacak

MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, yurtdışındaki algıyı yükseltmek için teşkilat olarak başlattıkları seferberliğin dozunu artıracaklarını ve Ekonomi Bakanlığı ile koordineli çalışacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 15.8.2016
MÜSİAD yurtdışına odaklanacak
15 Temmuz sonrası tüm üyeleriyle birlikte meydanlarda demokrasi nöbeti tutan MÜSİAD, yeni dönem için eylem planı oluşturdu. Yurtdışındaki lobi faaliyetlerini güçlendirmeyi planlayan MÜSİAD, yurtiçinde de 10 yeni şube açacak. MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, "Ülkemizin yurtdışındaki algısını yükseltmek, yanlış bilen ve yanlış anlatanlara in doğrusunu anlatmak için, ülkemizde hayatın normal akışının sürdüğünü ve çarkların normal şekilde döndüğünü anlatmak için tüm işletmelerimiz ve MÜSİAD teşkilatları olarak tüm dünyada ilan ettiğimiz seferberliğin, dozunu artırarak devam ettireceğiz" dedi. Olpak, bu süreçte Ekonomi Bakanlığı ile koordineli olarak yürütülen çalışma programlara tam kadro katılacaklarını vurguladı. "Gerek yurtiçinde gerek yurtdışında çok yaygın ve nitelikli bir teşkilatlanmamız var" diyen Olpak, MÜSİAD'ın 65 ülkedeki 169 irtibat noktasında 15 Temmuz sonrası başlatılan PR çalışmasını artırarak yürüteceklerini belirtti. Olpak, "Yurtdışında lobi faaliyetlerine ağırlık vererek pozitif algı operasyonu yürüteceğiz. Çünkü her ülkenin dinamiği farklı. Teşkilatlarımız ülke dinamiğine göre, bazen o ülkenin cumhurbaşkanıyla iletişim kurabiliyor, bazen de ilgili kurum ve kuruluşlarda çok etkin diyaloglara sahip. Bu ilişki ağımızı fırsata çevireceğiz" diye konuştu.

YEREL YAYINLARA AĞIRLIK
Yurtdışındaki yerel yayınları önceleyeceklerini aktaran olpak, bu sürece özel ilanlar dışında, makale, haber, röportaj faaliyetlerini başlattıklarını ve sürdüreceklerini ifade etti. Olpak, sözlerini şöyle sürdürdü: "OHAL'in sadece duruma özel olduğunu ve iş yaşamını hiç etkilemediğini, tüm dünyaya fiili örnekleriyle anlatmaya devam edeceğiz. Ülkemizde çarkların dönmediğini düşünenlere ve teslimatlarının gecikebileceğini zannedenlere, canlı görüntülerle hayatımızın normal devam ettiğini göstereceğiz. Yabancı misyonlara, muhataplarımıza, dünyanın farklı iş yapılarına, bu amaçla özel mektuplar gönderdik ama bununla kalmayıp yerinde ziyaretle kendilerine durumu aktaracağız. Önemli uluslararası fuarlara daha fazla katılım sağlayarak 'nin bölgesel ve sektörel potansiyelini anlatacağız. İş dünyasının yurtdışı ticaretini ve pazarını artırmak için hâlihazırda yurtdışı irtibat noktalarımızın olduğu ve diğer ülkelerde B2B ve B2G toplantıları organize edeceğiz."

OHAL'İ LEHİMİZE ÇEVİRİRİZ
OHAL'in iş dünyasına olumsuz bir yansıması olamadığını belirten Nail Olpak, ekonomide tıkanan noktaları açmak, teşvikleri artırmak gibi konularda OHAL'i lehlerine kullanacaklarını söyledi. Darbe girişimi sonrası hiçbir işlerini askıya almadıklarını vurgulayan Olpak, "Faaliyet yoğunluğumuzu artıracağız. Bu yıl 20. Uluslararası İş Forumu- IBF, 16. MÜSİAD EXPO, Hightech Port MÜ- SİAD, ve 2. Global Satellite Show gibi çok önemli organizasyonlara imza atıyoruz. Hiçbirini iptal etmiyor aksine fırsat olarak görüyoruz" dedi. Darbe girişiminde bir iş örgütü olarak meydanlarda olduklarını ama asıl görevlerinin üretimin devamlılığını sağlamak olduğunu ifade eden Olpak, "Bizim öncelikli görevimiz en büyük dayağı yediğimiz ticari aktivitelerimizde olumsuz olan her şeyi düzeltmektir" dedi.

'SİPARİŞLERİ ERTELEMİYORUZ'
'nin 15 Temmuz darbesinden sonra en büyük sıkıntının dışarıdan geldiğini ifade eden Nail Olpak, "Bizimle ticari ilişkileri olan muhataplarımız, kişi ve kurumlar, siparişlerimiz gelecek mi, aksama olacak mı" diye soruyorlar. Hiçbir aksama olmayacak, üretime devam ediyoruz. Siparişleriniz zamanında size ulaştırılacak" diyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MÜSİAD yurtdışına odaklanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN