Satın almalar için cephaneyi hazırladı

Giriş Tarihi: 18.8.2016
Satın almalar için cephaneyi hazırladı
5 yıl içinde 2 kat büyümeyi hedeflediklerini belirten Arçelik Genel Müdürü Bulgurlu, satın alma ve yeni yatırımlar için kasada 800 milyon euroyu hazır tuttuklarını söyledi. Bulgurlu, satın alma, fabrika yatırımları ve pazara göre ürün geliştirerek bu hedefi gerçekleştireceklerini, bunun içinde dünyanın her yerindeki fırsatları değerlendirdiklerini söyledi.

BOSTON'A AR-GE MERKEZİ
Şirketin CFO'su Polat Şen ise, "Kriz yaşayan pazarlarda kartlar yeniden dağıtıldığı için bizim için yeni fırsatlar doğuyor" dedi. Faaliyet gösterdikleri pazarlarda tüketicilerin beklentilerini en iyi anlayan şirket olarak onların hayatını kolaylaştıracak çözümler üretmeye odaklandıklarının altını çizen Bulgurlu, "Dünyanın en büyük pazarlarından Pasifik ve Amerika kıtalarına yoğunlaştık. Tayvan, İngiltere ve Portekiz'in ardından Bostan'da yeni bir Ar-Ge kuruyoruz" diye konuştu.

7.5 MİLYAR TL CİRO
Arçelik ilk 6 ayda satışlarını yüzde 20 yülselterek 7.5 milyar liraya taşırken, kârını ise yüzden 73'lük artışla 813 milyon liraya çıkardı. Geçen yıl 14 milyar lira ciro yapan şirket, bu yıl yüzde 10 büyüme hedefliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Satın almalar için cephaneyi hazırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN