Türkiye'nin en iyi haber sitesi

paketine 100 lira zam

Giriş Tarihi: 19.8.2016
Kurban paketine 100 lira zam

Marketlerin lık paketleri satışa çıkmaya başladı. 1/7 hisse büyükbaş fiyatları sabit kalırken küçükbaş kurban paketlerine 100 liralık zam geldi. Marketler, 9 taksit ve müşteri kartına indirimle zammı telafi yoluna gidiyor

kesimi zahmetine girmeden kesilen ya da koçu pay edip sahiplerine servis eden marketler içeriği geçen yılla aynı olan kurban paketlerine 100 lira zam yaptılar. Marketlerde 12-14 kg olan kurbanlık koçun fiyatı 100 lira zamla yaklaşık 775 liraya ulaşırken 16-18 kiloluk koç fiyatı ise 950 liraya kadar çıktı. Kemiksiz olarak servis edilen dana hisse fiyatlarında ise değişiklik olmadı.

SATIŞLAR YÜZDE 25 ARTTI
Fiyatlar zamlı olsa da kurban satışları geçen yıla göre artışta. Migros yetkilileri satışlara başladıkları ilk bir haftada geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25'lik bir satış artışı olduğu bilgisini verdi. CarrefourSa yetkilileri ise yeni satışına başladıkları kurbanlıklara ilginin yüksek olduğunu, özellikle küçükbaşa talebin arttığını belirttiler. Kipa'da henüz kurban satışı başlamadı. Geçen yıl 12-14 kilo için 660, 16-18 kilo kuzu için 770, 18-20 kilo dana hissesi için 990 TL belirleyen marketin yetkilileri bu yılki fiyatların 75-100 lira zamlı olacağı bilgisini verdiler. Metro ise bu yıl 'operasyonel bir karar alıp' kurban satışı yapmayacağını açıkladı.

KREDİ KARTINA 9 TAKSİT
Kurban pazarından daha fazla pay alabilmek için kampanyaları da genişleten marketler kredi kartına 9 taksit ve bazı banka kartlarıyla alışverişe indirim yoluna giderken, müşteri kartlarıyla alışveriş yapanlara da 75-100 lira arasında indirim yaptılar. Firmaların amacı satışı artırıp daha fazla müşteriye ulaşmak.

İNTERNET ÜZERİNDEN DE SİPARİŞ ALACAKLAR
Marketler bir yandan da kurban kesim işini internete taşıdı. Randevu sistemiyle çalışacak sitelerden alınan siparişler kurban sahiplerine teslim edilecek. Kurbanlıklarını hemen alamayanlara ise emanet çadırı hizmeti verilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurban paketine 100 lira zam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN