Artık onlar bizim taşeronumuz

Giriş Tarihi: 21.8.2016
Artık onlar bizim taşeronumuz

Başbakan Yıldırım, ’nin birçok alanda kabuk değiştirdiğini belirterek, “Birinci ve ikinci köprüyü yabancılar yaptı, biz taşeronduk. Üçüncü köprüyü ise biz yaptık, Koreliler taşeronumuz oldu” dedi

Başbakan Binali Yıldırım, "Birinci köprüyü İngilizler yaptı, biz taşeronluk yaptık. İkinciyi Japonlar yaptı, biz taşeronluk yaptık. 3. Köprü'yü Türkler yapıyor, Koreliler taşeron. Osman Gazi'yi Türkler yaptı, Japonlar taşeron. Bu, 'nin değişimini gösteriyor. 'Artık ben de varım' diyor. 'Arkadan gitmek yok, yan yana gideceğiz diyor. Bu da özgüvenle olur" dedi.

26 AĞUSTOS BÜYÜK GÜN
Kordsa Global ve Sabancı Üniversitesi Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi'nin açılış töreninde konuşan Başbakan Yıldırım, yeni projelerle ilgili de bilgi verdi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü için 26 Ağustos'un büyük gün olduğunu belirten Yıldırım, "Hem büyük zafer hem de büyük bir eserin 'ye kazandırılmış olmasının mutluluğunu birlikte yaşayacağız. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 217 kilometre otoyol. Dört gidiş, dört geliş. 27 Ağustos'tan itibaren 2. Köprü'de kamyon göremeyeceksiniz. Tren yolu da var. O daha sonra devreye girecek. Şimdiden köprüyü yaparken yerini yaptık. O da yapılınca trenle Ankara'dan köprüden geçip Edirne, Avrupa, istersen Azerbaycan ve Çin'e kadar git. Sana kalmış. Eğer vaktin varsa" diye konuştu.

ZAMAN KISA, İŞİMİZ ÇOK
Zamanlarının kısa, işlerinin çok olduğunu vurgulayan Yıldırım, iş dünyasına da şu mesajları verdi: "Konuşacak çok şey var. Zamanımız kısa, işimiz çok. Siz üretmeye devam edin. Siz Türkiye için iş-aş sağlamaya devam edin. Her zaman yanınızdayız. Turkuaz halıları önünüze aça aça yolumuza devam edeceğiz. Yolları, köprüleri, yeni tren yollarını bunun için yapıyoruz. Ülkemizin rekabet gücünü artırmak, Türkiye'yi geleceğe hazırlamak için." Ar-Ge harcamalarıyla ilgili de bilgi veren Yıldırım, 2002 sonunda bu alana ayrılan payın milli gelirin yüzde yarımı olduğunu, şimdi yüzde birin üzerine çıkıldığını söyledi.

100 MİLYON TL'LİK YATIRIM YAPILDI
Kordsa Global ve Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle Aralık 2014'te temeli atılan Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi'ne 100 milyon TL'lik yatırım yapıldı. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 15 Temmuz akşamında Türkiye'nin büyük bir demokrasi sınavından geçtiğini söyledi. Sabancı'nın Türkiye'ye hep güvendiğini söyleyen Güler Sabancı, "Ülkemizin global arenada ileri teknolojiyle fark yaratması ve devler liginin bir oyuncusu olması hedefiyle yeni bir yola çıkıyoruz" diye konuştu.

TEKNOLOJİYE YATIRIM
Başbakan Binali Yıldırım, üniversitesanayi işbirliğiyle açılan tesisin hayırlı olması temennisinde bulunarak, burada yapılacak her türlü çalışma ve yeniliğin Türkiye'nin kalkınması ve gelişmesi için katkı olacağını söyledi. Yıldırım, teknolojiye daha fazla yatırım yapacaklarını dile getirerek, hükümet olarak destek vereceklerini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık onlar bizim taşeronumuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN