Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit ailelerine ÖTV’siz araç

Şehit ailelerine ÖTV’siz araç

Varlık Fonu Yönetimi A.Ş.’nin en az 5 kişiden oluşan yönetim kurulu, başkan ve üyeleri ile genel müdürü Başbakan tarafından atanacak. Varlık Fonu ve bünyesinde kurulacak alt fonların bir önceki yıla ait mali tabloları ile faaliyetleri, her yıl Meclis’te denetim raporları üzerinden denetlenecek.

Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen Torba Yasa; proje bazlı teşvik uygulaması, şehit yakınına ÖTV'siz araç, ticari araçların yenilenmesinde vergi teşviki ile vakıf üniversitelerine ilişkin düzenlemeleri içeriyor. Özel kreş ve gündüz bakımevleri, 5 vergilendirme dönemi süresince Kurumlar Vergisi'nden istisna tutulacak. Şehit eş veya çocukları, şehidin eş ve çocuğunun bulunmaması halinde ise anne veya babası ÖTV ödemeksizin araç alabilecek. Kamudaki teftiş veya denetim elemanlarının işlemlerindeki kişisel kusur, haksız fiil veya sorumluluklarına dair idare aleyhine tazminat davası açılabilecek. Ancak bu görevlilerin eylemlerini kin, garez, hatır, baskı veya telkinle yaptığı kanaati oluşursa idarenin ödediği tazminat görevliye rücu edilebilecek. Turizm tesisleri yapmak üzere kamu arazisi tahsis edilen işletmecilerden 2016'da alınması gereken kira, kullanma izni bedelleri ve hasılat payları ile izinsiz kullandıkları Hazine taşınmazlarının ecrimisillerin ödeme süreleri bir yıl ertelenecek.

VARLIK FONU KURULUYOR
Mega projelerin finansmanını sağlayacak Varlık Fonu'na ilişkin yasa teklifi de kabul edildi. Bunun için anonim şirket kurulacak. Şirketin kuruluş sermayesi 50 milyon lira olacak ve sermayesi Özelleştirme Fonu'ndan karşılanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit ailelerine ÖTV’siz araç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN