Ünlü kolejlerin satışı tamamladı

Doğa Okulları’nın %100 hissesi için nihai satış anlaşması 20 Ağustos 2016 tarihinde (bugün) imzalandı. Satış işlemi, ’nin gayrimenkul sektöründe önde gelen şirketlerinden Metal Yapı Konut ile Fethi Şimşek ve Turkven tarafından danışmanlık verilen yabancı yatırımcılar arasındaki anlaşmanın imzalanmasıyla sonuçlanmış oldu.

Giriş Tarihi: 21.8.2016 10:09 Güncelleme Tarihi: 21.8.2016 10:32
Ünlü kolejlerin satışı tamamladı

Doğa Okulları kurucusu Fethi Şimşek yaptığı açıklamada "Kurup yıllardır itinayla büyüttüğümüz okulumuzu bu kıymetli ve hayırsever işadamına devretmek bize gurur veriyor. Doğa Okulları yıllardır başarıyla taşıdığı liderlik bayrağını, 'nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden birinin kurucusu ve sahibi olan Ömer Saçaklıoğlu ile daha yükseklere taşımayı hedeflemektedir" dedi.

Turkven'den yapılan açıklamada "Doğa Okulları yeni sahibi ile çok büyük başarılara imza atacaktır. 2000 yılından bu yana 'ye 5 milyar ABD$ mertebesinde yatırım getirdiğimiz için gururluyuz ve 2017 sonuna kadar 1 milyar ABD$ yatırımı daha ülkemize çekme hedefimiz var" denildi.

DOĞA OKULLARI
2002 yılında Fethi Şimşek tarafından kurulan Doğa Okulları, bugün 106 kampüsü, 70 bin öğrencisi, 8 bin çalışanıyla ve eğitime yön veren vizyonuyla 'nin lider eğitim kurumudur. Klasik, ezberci öğrenim kalıplarını yıkarak eğitimde "yaparak, yaşayarak ve görerek öğrenme" anlayışını sistemleştiren yepyeni bir eğitim felsefesi oluşturan Doğa Okulları, zaman içinde sadece Türkiye'de değil dünyada da takip edilen eğitim modelleriyle global bir marka oldu.

METAL YAPI KONUT - ÖMER SAÇAKLIOĞLU
1980 yılından beri gayrimenkul geliştirme konusunda Metal Yapı Konut şirketiyle faaliyet gösteren Ömer Saçaklıoğlu, özellikle üst segment eğitim kampüsleri, ofis, rezidans, AVM ve otel konusunda uzmanlaşmıştır. Yakın geçmişte Kemerlife XXI-XXII-XXIII, Arcadium Life I-II-III, Real Life, Aqua Florya AVM, İstanbul Akvaryum, Crowne Plaza Florya, Historia AVM, Fatih Ofis Binası, Arketip ve Country Life gibi birçok başarılı projeleri tamamlayan Metal Yapı Konut'un şu anda Levent İstanbul Tower ve Küçükçekmece Blue Lake projeleri devam etmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü kolejlerin satışı tamamladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN