Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ'cü şirketlere direkt el konulacak

Hazırlık aşamasındaki yeni kanun hükmünde kararnameyle FETÖ ile ilişkili olduğu belirlenen işadamlarının şirketlerine el konulacak, uygun şirketler özelleştirilecek

Giriş Tarihi: 24.8.2016 10:05 Güncelleme Tarihi: 24.8.2016 14:29 ABONE OL
FETÖ'cü şirketlere direkt el konulacak

FİRARİ İPEK'TE VAR

Hükümet 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) finans ayağına en büyük darbeyi vurmaya hazırlanıyor. yeni kanun hükmünde kararname (KHK) FETÖ ile ilişkisi belirlenen işadamlarının şirketlerine el konulacak. Söz konusu şirketler KHK'da liste halinde yayımlanacak. Habertürk'ün haberine göre liste çalışmalarının bir süredir devam ettiği ve bu kapsamda savcılıklardan görüş istendiği öğrenildi. Savcılıklardan gelecek görüşlere göre listelere son şeklinin verileceği kaydedildi. Bu şirketler arasında Kozaİpek ve Kaynak Holding gibi dev şirketlerin de bulunduğu öğrenildi. KHK'nın kısa süre içinde yayımlanması bekleniyor.

KOZA GRUBU YÖNETİM KURULU PAYLARINA İHTİYATİ TEDBİR KONDU

ŞİRKETLER ÖZELLEŞTİRİLECEK

KHK ile halka açık şirketlerin hisselerinin tamamına el konulmasının doğuracağı sorunların önüne geçilecek. Küçük hissedarların zarar görmemesi için yalnızca FETÖ ile bağlantılı patronların sahip olduğu hisselere el konulacak. Şirket yönetimleri devlete geçecek ve kayyum dönemi son bulacak. Bu şirketler devletin ilgili kuruluşlarınca yönetilecek, uygun görülenler özelleştirme yoluyla satılabilecek.

TUSKON'DAN 187 İŞADAMINA GÖZALTI KARARI

FETÖ ile bağlantılı Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) üyesi şirketlere karşı başlatılan soruşturmada 187 işadamı hakkında gözaltı ve mal varlıklarına tedbir kararı verildi. 60 işadamı gözaltına alındı.

FETÖ'CÜ BOYDAK'A KAYYUM ATANDI

NAKSAN'IN 56 ŞİRKETİNE KAYYUM

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'cü şirketlere direkt el konulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN