Bireysel emeklilik büyüdükçe ye katkısı artacak

Giriş Tarihi: 25.8.2016
Bireysel emeklilik büyüdükçe ekonomiye katkısı artacak

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, BES’in önemli bir tasarruf aracı olduğunu ve sistemin büyümesinin ülke sine katkı sağlayacağını söyledi. Sincek, BES'in toplumun geneline yayılmasının önemine de işaret etti.

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, %25 devlet katkısıyla yüksek getiri sağlayan ve uzun dönemli bir tasarruf aracı olan Bireysel Emeklilik Sistemi'nin, ülke sine kaynak sağlaması bakımından büyük önem taşıdığını vurguladı. Ayhan Sincek konuyla ilgili şunlar söyledi: "Uzun vadeli BES fonlarında artışla birlikte enflasyonla mücadele ve istikrarlı büyümeye katkı sağlıyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi biz BES'i, ülkemizdeki bireysel tasarruf oranın yükselmesini sağlayan ve cari sorunumuza deva olan bir sistem olarak görüyoruz. Ülke ekonomisi için hep birlikte seferberlik ilan ettiğimiz bu dönemde BES'in katılımcılara doğru aktarılması ve sistemin toplumun geneline yaygın hale getirilmesinin daha da önemli hale geldiğini düşünüyoruz. BES'te toplanan fon miktarı, devlet katkısıyla birlikte 55 milyar lirayı aştı. Bu birikim yükseldikçe, ekonomimize sağladığı olumlu etkilerini daha güçlü hissedeceğiz."

'ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE OLAN İNANCIMIZ TAM'
Ülkemiz için kritik olan sürecin tüm vatandaşların, devlet kurumlarının ve özel sektörün el ele vermesi ve dik duruşu sayesinde atlatıldığını belirten Ayhan Sincek, bankacılık ve emeklilik sektörünün sağlamlığına çekti. Sincek, "Ülkenin disiplinli ekonomi politikası ve merkez bankasının hızlı müdahaleleri ile süreç içerisinde hiçbir katılımcı mağdur edilmedi. Bu karmaşık süreçte dahi bireylerin bireysel emeklilik ve hayat sigortacılığına gösterdiği ilgi artarak devam etti. Son bir ayda 100 bin yeni katılımcının dahil olduğu bireysel emeklilik sisteminin bu artışla gücünü kanıtladığını söyleyebiliriz. Katılım Emeklilik olarak ülkenin vizyonuna ve geleceğine değer katmaya devam edeceğiz." Türkiye'nin geleceğine güvenimiz tam. Mali disiplinimizi korumaktan, en güvenilir BES ve hayat sigortası şirketi olmak hedefimizden vazgeçmiyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bireysel emeklilik büyüdükçe ekonomiye katkısı artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN