Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şimşek: yüzde 3,5-4 büyüyecek

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 'nin 2016'da yüzde 3.5-4 büyüme kaydedebileceğini aktardı.

Giriş Tarihi: 25.8.2016 11:36 Güncelleme Tarihi: 25.8.2016 11:50
Şimşek: Türkiye yüzde 3,5-4 büyüyecek

FETÖ TEMİZLENMELİ

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Tokyo'da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şimşek, " demokrasisi daha güçlü olmamıştı. Tüm siyasi partiler ortak FETÖ'ye karşı. FETÖ sistemden temizlenmeli." dedi.

Şimşek, 'de siyasi ortamın reformlara daha uygun hale geldiğini belirtti.

RUSYA İLE İLİŞKİLERİN DÜZELMESİ HERKESİN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRIYOR

Şimşek, " Batı'ya çıpalı olmaya devam edecek. Türkiye ABD ile bir kaç anlaşmazlık yaşadı. Biden'in ziyaretinin ardından ABD ve Türkiye tekrar iyi ilişkiler içerisindedir. Avrupa Birliği Türkiye ile ilişkilerini onarmaya çalışıyor. Artık herkes Suriye'de çözüm için çalışabilir. Rusya ile ilişkilerimizi düzeltiyoruz. Suriye operasyonu ABD ile ortak bir operasyondur. Rusya ile ilişkilerin düzelmesi Suriye'de herkesin işini kolaylaştırıyor."

MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRDİ! TÜRKİYE YÜZDE 3,5-4 BÜYÜYECEK

Şimşek, Türkiye'nin 2016'da yüzde 3.5-4 büyüme kaydedebileceğini, Türkiye ekonomisine ilişkin aşağı yönlü risklerin arttığını söyledi. Şimşek, Türkiye'nin borçlanma dinamiklerinin olumlu olduğunu, ve bütçede ekonomiyi desteklemek için alan bulunduğunu belirtti.

ENFLASYON DÜŞECEK

Şimşek, Türkiye ekonomisinin tüm olumsuz gelişmelere rağmen iyi performans gösterdiğini, ancak enflasyonu düşürmekte zorlanıldığını söyledi. Şimşek, orta vadede enflasyonun yüzde 5 seviyeye düşürülmesinin hedeflendiğini belirtti.

ŞİMŞEK'TEN İSVEÇLİ BAKAN'A TWİTTER'DAN YANIT

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimşek: Türkiye yüzde 3,5-4 büyüyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN