Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell ve Rönesans’tan dijital hastane

Giriş Tarihi: 1.9.2016
Turkcell ve Rönesans’tan dijital hastane

TURKCELL, Rönesans Sağlık Yatırım ile 500 milyon TL'lik işbirliğine imza attı. Şehir hastaneleri projeleri kapsamında 5 yıl süreyle hastane bilgi yönetim sistemleri, dijital altyapı ve işletmesi Turkcell tarafından sunulacak. Anlaşmayla Rönesans Sağlık Yatırım tarafından Adana, Bursa, Elazığ ve Yozgat'ta inşa edilen şehir hastanelerinin tüm dijital altyapısı Turkcell tarafından sağlanacak.

500 MİLYON TL'LİK İŞBİRLİĞİ
4 hastane için toplam bedeli 500 milyon TL'ye ulaşan işbirliği kapsamında Turkcell, altyapı kurulumunun yanı sıra 5 yıl süreyle sistemin kesintisiz işlemesi için bilgi teknolojileri alanında takip ve yönetim hizmeti de verecek. İlk etapta Yozgat Şehir Hastanesi ile başlayacak bu dönüşüm Adana, Elazığ ve Bursa'da hayata geçirilecek. Turkcell Kurumsal Satış Grup Başkanı Tuğrul Cora, "Altyapımızla hastaneler dijital bir kimliğe bürünecek. Bir yandan bilgi sistemleri bütünleşik olarak çalışırken bir yandan da tıbbi cihazlar ağlar ve sensörler aracılığıyla bilgi gönderebilecek" dedi.

9 BİN 500 YATAK KAPASİTESİNE SAHİP
Rönesans Sağlık Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu, "Kamu özel işbirliği modeli ile inşa edilen hastane projelerinde 9 bin 500 yatak kapasitesiyle Türkiye'de lider konuma ulaşan Rönesans Sağlık Yatırım olarak, projelerimizin teknoloji altyapısını Turkcell gibi güçlü bir iş ortağıyla kuracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell ve Rönesans’tan dijital hastane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN