Uzakdoğu’ya FETÖ’yü anlattı

Uzakdoğulu 120 gazeteciyi ağırlayan Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, gazetecilere FETÖ’nün hain yüzünü anlattı. Aycı, “Ülkenize verecekleri zararı tahmin bile edemezsiniz” diye konuştu

Giriş Tarihi: 8.9.2016
THY Uzakdoğu’ya FETÖ’yü anlattı

Türk Hava Yolları (), 15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişiminde yaşananların anlaşılması amacıyla Uzakdoğu'da sefer yaptığı ülkelerden 120 gazeteci ve sosyal medya uzmanını ağırladı. Daha önce Ortadoğu'dan 50 gazeteciyi ağırlayan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Uzakdoğulu misafirlere THY'nin Yeşilköy'deki Genel Müdürlük binasında açıklamalarda bulundu. Misafir gazetecilere 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde yaşananları ve Türk halkının verdiği mücadeleyi anlatan Aycı, FETÖ'nün yürüttüğü eğitim faaliyetleriyle ülkede sempati kazanarak 30-40 yıl boyunca her kurum ve kuruluşun içine girmeyi başardıklarını söyledi.

KENDİLERİNİ GİZLİYORLAR
Aycı, "Yurtdışında da örgütlendiler. Afrika'da. Sizin ülkelerinizde. Çin'de, ABD'de okulları var. Ülkenize verecekleri zararı tahmin bile edemezsiniz" dedi.

MALİYET 40 MİLYON DOLAR
28 Haziran'da Havalimanı'na yönelik saldırı ve kalkışmasının ardından bile THY'nin operasyonlarına devam ettiğinin altını çizen Aycı, "Bu olayların ardından biletleri kayıtsız şartsız değiştireceğimizi söyledik. Bu iki olayın peşinden yapılan değişikliklerin maliyeti 40 milyon doları geçmiştir" ifadesini kullandı

'REKORLAR İÇİN ÇOK MUTLUYUM'
Atatürk Havalimanı'nın geçen hafta iniş-kalkış kırdığının hatırlatılması üzerine Aycı, "Toparlanmanın olduğunu görüyoruz. Bu da bizi ziyadesiyle memnun ediyor. İstanbul güvenilir bir şehir, güvenilir bir tatil destinasyonu. Bu anlamıyla THY'yi yolcularımızın tercih etmesinden ve yine aynı şekilde havalimanımızda rekor kırılmasından dolayı çok mutluyum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY Uzakdoğu’ya FETÖ’yü anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN