Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ya 15 Temmuz şehitleri anısına fabrika

NG Seramik, 15 Temmuz şehitleri anısına Kütahya’da yeni bir fabrikanın temelini attı. 150 milyon liralık tesise, “15 Temmuz Şehitleri Seramik Fabrikası” adı verildi

Giriş Tarihi: 11.9.2016
Kütahya’ya 15 Temmuz şehitleri anısına fabrika

NG Seramik, Kütahya'da 15 Temmuz şehitleri anısına yeni bir seramik fabrikasının temelini attı. 150 milyon lira yatırım yapılacak olan fabrikanın, Temmuz 2017'de üretime başlaması hedefleniyor. Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, yeni tesisin sözünü 15 Temmuz'da gerçekleşen hain darbe girişimi sonrasında Kütahya'da yapılan demokrasi mitinglerinde verdiklerini söyledi.

YATIRIMA ÇAĞRI YAPTILAR
Üretim tesisine "15 Temmuz Şehitleri Seramik Fabrikası" adını verdiklerini açıklayan Güral, "Bu kararı almamızda, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız 'ın güven veren tavır ve açıklamaları ile işadamlarını yatırıma çağıran mesajlarının da yüksek etkisi oldu" diye konuştu. Fabrikanın temeli Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu ve kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı bir törenle atıldı. Tesis, 44 bin metrekarelik kapalı alana ve yılda 7.5 milyon metrekarelik üretim kapasitesine sahip olacak.

4 BİNİN ÜZERİNDE İSTİHDAMI VAR
Kütahya Seramik'in, teknik granit seramik üretim kapasitesi açısından sektördeki gücünü artıracak olan yeni tesis, yılda 7.5 milyon metrekarelik üretim kapasitesine sahip olacak. Sektörde sadece Kütahya Seramik'in ürünü olan 60x160 ve 120x120 ebatlarındaki teknik seramiklerin üretileceği tesiste, 350 kişiye istihdam sağlanacak. Yeni yatırım ile Kütahya Seramik'in yıllık toplam üretim kapasitesi 33 milyon metrekareye, toplam kapalı alanı da 270 bin metrekareye çıkacak. NG Grubu'nda şu anda 4 bin 77 çalışan bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya’ya 15 Temmuz şehitleri anısına fabrika
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN