Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya kruvaziyer ve yat limanı yapılacak

Türkiye'nin dünyaca ünlü turizm kenti 'ya yapılacak kruvaziyer ve yat limanı için ile zemin etüdü çalışmalarına başlandı.

Giriş Tarihi: 24.9.2016 16:17 Güncelleme Tarihi: 24.9.2016 16:34
Antalya'ya kruvaziyer ve yat limanı yapılacak

KRUVAZİYER TURİZMİNİN EN ÖNEMLİ MERKEZLERİNDEN BİRİ OLACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesinden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, tarihi ve doğasıyla çekim merkezi olan 'nın liman tamamlandığında kruvaziyer turizminin en önemli merkezlerinden birisi olacağı belirtildi.

ANTALYA'NIN "RÜYA" PROJESİ

Kruvaziyer ve Yat Limanı Limanı Projesi'nin Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in Antalya'ya kazandırmak istediği "rüya projelerinden" biri olduğuna işaret edilen açıklamada, "Projenin hayata geçirileceği Lara Birlik Plajı'nın batı ucunda kruvaziyer ve yat limanı yapımına yönelik ve zemin etüt çalışmaları yapılıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının belirlemiş olduğu standartlar çerçevesinde yürütülen etüt faaliyetlerinin ardından, 'hayal' denilen bir proje daha hem Antalya'ya hem de Türkiye'ye kazandırılacak." ifadeleri kullanıldı.

DOĞAYA ZARARI YOK

Belli bir yerleşim planı çerçevesinde sürdürülen proje etüt çalışmasının çevreye ve doğaya herhangi bir olumsuz etkisinin bulunmadığının altı çizilen açıklamada, çalışmalar sonrasında elde edilen veriler ışığında yayınlanacak olan teknik raporlar ve detayların, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca değerlendirileceği kaydedildi.

Gerekli incelemelerin ardından bakanlıklar ve Büyükşehir Belediyesinin işbirliği çerçevesinde Kruvaziyer ve Yat Limanı Projesinin hayata geçirileceği bildirildi.

Şehir merkezine yakın ve dev yolcu gemilerinin uğrayabileceği, Antalya turizminin adeta kanatlanacağı vurgulanan açıklamada, şu bilgilere verildi:

"Proje ile 2 adet 345 metrelik, 1 adet 150 metrelik, 4 adet 100 metrelik yolcu gemisi aynı anda iskeleye yanaşabilecek. Yat Limanı ise 426 yat kapasiteli olacak. Kruvaziyer ve yat turizminin önemli noktalarından biri haline gelecek Antalya'ya deniz yoluyla gelecek binlerce turist, esnafın yüzünü güldürecek."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'ya kruvaziyer ve yat limanı yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN