Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘FETÖ temizlendikçe kurumlar güçleniyor’

Devletin tüm kurumlarındaki FETÖ’cüleri temizlediklerini söyleyen Sanayi Bakanı Özlü, “Bu kilerin çıkarılmasıyla kurumlarımız daha da güçleniyor” dedi

Giriş Tarihi: 24.9.2016
‘FETÖ temizlendikçe kurumlar güçleniyor’

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas planlarının üssü TÜBİTAK başta olmak üzere kritik kurumlarda kripto isimlerin tespitine yönelik çalışmalar derinleştirildi. Bilim, Sanayi ve Bakanı , darbe girimi sonrası TÜBİTAK, KOSGEB, TSE gibi kurumlardan 500'ün üzerinde çalışanın ihraç edildiğini anımsatarak, "TÜBİTAK'ta çalışmalar devam ediyor. Hata yapmamak için sıkı incelemeler yapıyoruz" dedi. Kurumları bağlayan, kilitleyen, engelleyen unsurları atacaklarını söyleyen Özlü, "Bu kişilerin çıkarılmasıyla kurumlarımız daha da güçleniyor" diye konuştu. TÜBİTAK'ta yapısal bir dönüşüme gideceklerini vurgulayan Özlü, buranın daha çok iş yapan ve yaptıran bir kurum haline geleceğini söyledi ve ekledi: "Teknolojinin ticarileştirilmesi kolay değil. TÜBİTAK uygulamacı, teknoloji ürettiren, özel sektöre, üniversitelere işveren bir kuruluş olacak."

FETÖ İÇİN EN KRİTİK İLLER

OTURUP BEKLEMİYORUZ
Yerli otomobilde iş modeli üzerinde çalışıldığını belirten Özlü, şunları anlattı: "Babayiğiti oturup beklemiyoruz, çalışıyoruz, sona yaklaştık. Dünyanın önemli otomobil markalarının kuruluşlarında devlet katkısı önemli rol oynuyor. Türkiye'de üretilen otomobillerde bu yıl 1.5 milyona ulaşmayı hedefliyoruz. Marka eksiğimiz var. Yerli marka oluşturmak istiyoruz. Teknik olarak bir problem yok." Bakan Özlü, üretim reform paketine yönelik çalışmaların yapıldığı ve bunun paydaşlara açıldığını anımsattı.

Bakan Özlü, özel endüstri bölgeleri kurulmasının önünü açıldığını belirterek OSB'lerdeki yatırımcılardan emlak vergisi alınmaması gibi hususların olduğunu söyledi. Özlü, mısır ve pancar şekerine ilişkin ise "Kota konusu gündeme geliyor, üreticilerle çalışıyoruz. Şeker Yasası ile ilgili düzenlememiz olacak" dedi.

SANAYİCİ KAPI KAPI DOLAŞMAYACAK
Sanayicinin arsa sorununa dikkat çeken Bakan Özlü, "Sanayicimiz yatırım yapmayı düşündüğünde kazmayı vurup işe başlamalı önceki işleri biz yapmalıyız. Sanayici kapı kapı dolaşmasın bakanlık personelimiz takip etsin. Sanayicimizin sorunlarını çözmemiz gerekiyor" dedi. Alım garantisinin kamuda etkili olacağını ifade eden Özlü, 10 yıllık alım garantisiyle ilgili "Silahlı kuvvetler için, devletin alımları değerlendirilecek. Deneyelim 10 yıl yetmezse 15 yıl yaparız. Taşınacaksa onu da destekleyeceğiz" değerlendirmesini yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘FETÖ temizlendikçe kurumlar güçleniyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN