Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Moody's’in kararı ekonomisiyle örtüşmüyor"

Ekonomi Bakanı Zeybekci: Moody's’in almış olduğu not indirme kararı ekonomisinin temel makro dinamikleri ile hiçbir şekilde örtüşmemektedir

Giriş Tarihi: 24.9.2016 11:30
Moody's’in kararı Türkiye ekonomisiyle örtüşmüyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, Moody's'in, 'nin kredi notunu "Baa3"ten "Ba1"e çekmesi ve not görünümünü "durağan" olarak belirlemesini değerlendirdi.

"Moodys'in almış olduğu not indirme kararı ekonomisinin temel makro dinamikleri ile hiçbir şekilde örtüşmemektedir" ifadelerini kullanan Zeybekci, şunları kaydetti:

"Dünya ekonomisinin yavaşladığı bir ortamda, yılın ilk yarısında Türk ekonomisi yüzde 3,9 büyümüştür. Aynı dönemde Türk ekonomisi hem cari açığını düşürmüş hem de birçok dünya ekonomisi bütçe açığı verirken bütçe fazlası vermiştir. Moody's'in iddiasının aksine özel sektörümüz ve kamu kesiminin dış finansman koşullarında herhangi bozulma yaşanmamaktadır. Siyasi istikrarı koruyacak ve piyasa dostu uygulamalarımızdan taviz vermeden iş yapma ortamını iyileştirecek reformlarımıza devam edeceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Moody's’in kararı Türkiye ekonomisiyle örtüşmüyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN