Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MAN, yeşil ve yenilikçi yatırımda vites büyüttü

MAN’ın yeni vizyonu, Hannover IAA Fuarı’nda tanıtıldı. Şirketin gelecek yatırımlarında yakıt tasarrufu, güvenlik ve dizayn ön plana çıktı. MAN Yönetim Kurulu Üyesi Löw’den ise ‘’de yatırıma devam’mesajı geldi

Giriş Tarihi: 26.9.2016
MAN, yeşil ve yenilikçi yatırımda vites büyüttü
sanayisinde köklü bir yer edinen MAN, yeni dönemde gelişmekte olan ülkelerle birlikte 'yi de inovasyona dayalı üretim merkezlerinden biri olarak konumlamayı planlıyor. Firmanın bu kapsamdaki yeni modelleri ve geleceğe dönük hedefleri Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen dünyanın en büyük ticari araç fuarı IAA'da gün yüzüne çıktı. Yakıt tasarrufu ve güvenlik şirketin geleceğe dönük yeni motivasyon alanları olurken, dizayn çalışmalarına da yenileri eklenmiş durumda. MAN CEO'su Tuncay Bekiroğlu'nun verdiği bilgilere göre örneğin Neoplan Tourliner motoru Euro6-C, artık yüzde 10 daha az yakıyor ve 20 beygir daha fazla güç üretebiliyor. Ayrıca topografya destekli navigasyonlar da kullanımlar da öne çıkarak yakıt tasarrufunun artmasını sağlıyor. Öte yandan Türkiye'yi de yakından ilgilendiren yatırım alanlarından biri de elektrikli araç üretimi. MAN'ın yüzde100 elektrikli otobüsü, 2018'de teste çıkacak, 2020'den önce üretilecek. MAN'ın elektrikli kamyonları da yollardaki yerini almaya başladı. Bekiroğlu'na göre bu alandaki araç performanslarının daha da artmasıyla elektrikli kamyonlar da yakın zamanda sektörde etkin bir güce kavuşacak.

MAN TGE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Fuarda öne çıkan bir başka konu da MAN'ın yeni Transporter ürün gamı TGE'nin dünya prömiyeri oldu. Araçta, yeni nesil dizel motor sistemi dikkat çekti.

80 BİN ARAÇ SATTI
Türkiye'de de önemli yatırımları bulunan MAN ilk kamyon ve omnibüslerini, 100 yılı önce üretmişti. Dünya genelinde 35 binin üzerinde çalışanı bulunan MAN Truck & Bus, 2015'te 80 bin araç sattı ve 9 milyar euro gelir elde etti. Şirketin ürün profili; nakliye araçları, kamyonlar, otobüsler, dizel ve gaz motorlarının yanısıra yolcu ve kargo taşımacılığı ile ilgili hizmetleri de kapsıyor.

TÜRKİYE'YE OLAN GÜVENİMİZ SÜRÜYOR
Türkiye'de yaşanan son gelişmeleri ve yeni yatırım planlarını değerlendiren MAN Yönetim Kurulu üyesi, Satış ve Pazarlama Direktörü Heinz-Jurgen Löw ise yatırım hedeflerinde ve Türkiye'ye olan bakış açılarında her hangi bir değişiklik olmadığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MAN, yeşil ve yenilikçi yatırımda vites büyüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN