Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nin değil Moody’s’in notu düştü

Giriş Tarihi: 26.9.2016
Türkiye’nin değil Moody’s’in notu düştü

’nin kredi notunu düşüren Moody’s’in güvenirliğinin düştüğünü söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, “’nin değil, Moody’s’in notu düşmüştür” dedi

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in iki gün önce ekonomisi hakkında olumlu açıklamalar yaptığına dikkati çekerek kuruluşun iki gün sonra temeli olmayan gerekçelerle 'nin kredi notunu düşürmesinin tam bir çelişki olduğunu belirtti. 'nin kredi notunu düşüren Moody's'in güvenirliğinin düştüğünü bildiren Muş, şöyle devam etti: "Aslında Türkiye'nin değil Moody's'in notu düşmüştür. Zira bir kredi derecelendirme kuruluşu için en önemli husus güvenirliliktir. Güvenirliliğini yitiren kredi derecelendirme kuruluşunun verdiği kararın bizim nezdimizde hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur."

ART NİYETLİ YAKLAŞIM
Moody's'in Türkiye ekonomisinin 15 Temmuz şokunu tamamen atlattığını ve 15 Temmuz öncesi şartlara döndüğünü söylediğine dikkati çeken Muş, kuruluşun not düşürme kararını politik saiklerle aldığını aktardı. Muş, "Türkiye yapısal reformları bir bir gerçekleştirirken, yatırımları arttırmak için teşvik paketleri açıklanırken böyle bir kararın alınması tamamen art niyetli bir yaklaşımdır" diye konuştu.

TÜRKİYE 2001 TÜRKİYE'Sİ DEĞİL
Türkiye ekonomisin 15 yıl önceki gibi dış operasyonlarla bir gecede çökecek, kırılgan bir ekonomi olmadığına işaret eden Muş, şunları kaydetti: "Türkiye ekonomisinin temelleri güçlüdür. Yani Türkiye, 2001 Türkiye'si değil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin değil Moody’s’in notu düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN