Mermercilerden demokrasiye destek

Mermerciler Verona’da doğal taşların yanında Türk Demokrasi’sini de tanıttılar.

Giriş Tarihi: 28.9.2016 18:37 Güncelleme Tarihi: 28.9.2016 18:53
Mermercilerden demokrasiye destek

İhracatçılar Birliği'nin milli katılımı ile gerçekleşen Marmomacc Mermer ı'nda Türk Mermerleri yabancı alıcıların ilgisine sunuldu. İtalya'nın Verona Şehrinde düzenlenen fuar bu yıl 51. Kez kapılarını ziyaretçilere açtı.

Fuarda Milli katılımda 50, UR-GE ( Uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesi programı) kapsamında 52, kendi imkânları ile bireysel katılan 74, toplamda 176 Türk firması stantlarını açtılar.

DEMOKRASİYE BAĞLILIK

Fuarın dikkat çeken bir yönü de İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından hazırlanan ayaklı afişler oldu. Türkçe, İngilizce ve İtalyanca olarak hazırlanan bu afişlerde darbe sürecinde yaşanan olaylar ve Türk Halkının demokrasiye olan bağlılığı ifade edildi.

FUARLAR ÖNEMLİ MECRA

Yurt dışında düzenlenen fuarların Ülke tanıtımız için çok önemli mecralar olduğunu söyleyen İMİB Başkanı Ali Kahyaoğlu, bu fuarlara katılan tüm ihracatçı birliklerinin fuar fırsatını ülkemizin ve demokrasimizin tanıtımı için kullanması gerektiğini söyledi.

BAŞKONSOLOS AKSOY ZİYARET ETTİ

Fuar stantlarını İstanbul Maden İhracatçıları Birliği başkan Ali Kahyaoğlu, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçıları Birliği Genel Sekreteri Armağan Vurdu ile birlikte ziyaret eden Milano Başkonsolosu Hami Aksoy ve Milano Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Emre Orhan Özteli Türk katılımcılara başarılar diledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mermercilerden demokrasiye destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN