Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kilo başına ihracatı 120 a çıkardı

Giriş Tarihi: 30.9.2016
Kilo başına ihracatı 120 dolara çıkardı
Erkek giyim markaları Damat, Tween ve D'S Damat'ın sahibi Orka Holding, markalı ihracatta atağa kalktı. İhracat kilogram fiyatını 120 a çıkaran şirket, bu alanda 1.5 dolar olan Türkiye ortalamasının çok üzerine geçmiş oldu. Avrupa'dan Ortadoğu'ya, Rusya'dan Afrika'ya 70'in üzerinde ülkeye ihracat yapan Orka, geçen yıl 50 olan yurtdışı mağaza sayısını da bu yıl ikiye katlayacak. 'DA 9 MAĞAZA
Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, küresel marka olma yolunda önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde İtalya'nın Milano, Piacenza, , Genova, Rimini, Sassari, Varese, Messina ve Cagliari kentlerindeki Coin mağazalarında 9 günde 9 satış noktası açtıklarını belirten Orakçıoğlu, "İşlerimize 15 Temmuz sonrası moralimizi bozmadan sıkı sıkıya sarıldık. Yurtdışındaki iş ortaklarımızın da Türkiye'ye olan güvenleri tam. Herkes ekonomiye bakıyor. O konuda da ülkemizde bir sıkıntı yok" dedi. Orakçıoğlu, "Moody's Türk firmalarının girişimlerini ve heyecanını görüp bizi dinleseydi notu düşürmezdi" diye konuştu. Bu yılı yüzde 15 büyüme, 500 milyon TL ciro ve 35 milyon dolar markalı ihracat ile kapatacaklarını belirten Orakçıoğlu, 2017 büyüme hedeflerinin ise yüzde 25 olduğunu kaydetti. Orakçıoğlu, "100 olan yurtdışı mağaza sayımızı 150'ye, yurtiçi mağazamızı da 220'ye çıkaracağız. Toplam sayı 370 olacak. Ciro hedefimiz 600 milyon TL, ihracat hedefimiz 50 milyon dolar" dedi.

BİZİ TERCİH EDİYORLAR
İtalyan markalarının ulaşılmaz lüks olarak tanımlandığına dikkat çeken Orakçıoğlu, "Lüksü ulaşılabilir fiyata sunuyoruz. Rakiplerin bin 400 euroya sattığı takım elbiseyi 400 euroya satıyoruz. O nedenle tercih ediliyoruz" diye konuştu.Süleyman Orakçıoğlu, Orka Holding Eş Başkanı Halidun Orakçıoğlu ve Orka Holding Genel Koordinatörü Osman Arar, futbolda Parma ve Manchester City ile sponsorluk konusunda görüştüklerini, La Liga'dan Deportivo Alavez ile anlaşma imzaladıklarını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilo başına ihracatı 120 dolara çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN