Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ, işadamlarının da içine sızdı

Giriş Tarihi: 1.10.2016
FETÖ, işadamlarının da içine sızdı
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, FETÖ'nün kontrol ettiği paranın 100 milyar dolarla, Avrupa'daki pek çok ülkenin ekonomisinin büyüklüğünden fazla olduğunu söyledi. İspanya, Portekiz, Fransa ve İtalya gibi Güney Avrupa ülkelerinden 40 gazeteciye 15 Temmuz'daki darbe girişiminde yaşananları anlatan Aycı, bugüne kadar 4 farklı bölgeden ağırladıkları gazeteci sayısının 311'e ulaştığını söyledi.

BİZE NE TAVSİYE EDERSİNİZ?
Bu toplantıların geri dönüşlerinin çok olumlu olduğunu ifade eden Aycı, "Yanlış bilgilerin düzeltilmesi noktasında toplantıların çok faydalı olduğunu ifade ettiler. Hatta, 'Bizim ülkemizde bunların yaşanmaması için bize ne tavsiye edersiniz' diye soranlar oldu" diye konuştu. FETÖ' nün bugüne kadar yapılan pek çok sınavda soruları çalıp, insanların anayasal haklarını çiğneyerek kendileri için çalışan bir grup oluşturduğuna vurgu yapan Aycı, yıllar içinde eğitim hizmetinde kazandıkları sermaye ile her alanda ekonomik aktiviteler ürettiklerinin altını çizdi.

TEHDİTLE PARA TOPLADILAR
Bu örgütün Türkiye'den yurtdışına ihracat için giden işadamları ve müteahhitlik gruplarının içine de sızdığına dikkat çeken Aycı, "Türkiye inşaat sektöründe Çin'den sonra dünyada ikinci ülke. İlk 500'de Çin'den sonra en fazla Türk şirketi bulunuyor. Son 10 yılda 250 milyar dolarlık yurtdışından inşaat taahhüt projesi aldık. Bunların arasına sızdılar. Kendi derneklerini kurdular. Var olan dernekleri ele geçirdiler. İşadamalarını tehdit ederek parasal yardım ve bağış topladılar" dedi.

TIGER WOODS GELİYOR
THY Avrupa Ligi 2017 Dörtlü Finalin İstanbul'da yapılması için çok çalıştıklarını ifade eden Aycı, yaşanan olumsuz olaylara rağmen İstanbul'un diğer şehirleri geride bırakarak, Final Four'da ev sahibi olduğunu bildirdi. Aycı, "Finaller, 19 Mayıs'ta başlayacak, 22'sinde Avrupa'nın en büyüğünün tescil edilmesiyle bitecek" dedi. Aycı, Antalya'da kasım ayında düzenlenecek THY Open Golf Turnuvası'na dünyaca ünlü golfçü Tiger Woods'un katılacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ, işadamlarının da içine sızdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN