Kentsel dönüşümü Bornova’ya taşıdı

Giriş Tarihi: 4.10.2016
Kentsel dönüşümü Bornova’ya taşıdı

’de 250 milyon liralık 2 yeni projeye başlayan Kumko Yapı, Bornova’nın ilk dönüşüm projesini de yapacak

'de 42 yılda yaklaşık 1000 konut hayata geçiren Kumova İnşaat'ın yeni kuşak temsilcisi Kumova, arkadaşı Kemal Kocaman ile birlikte kurduğu Kumko Yapı'yı 5 yılda İzmir'in en çok tercih edilen markası yapmak için kolları sıvadı. 'da inşa ettiği ilk projesi Varyant Karşıyaka'nın ardından, Varyant Plus ve Varyant Tower'ı hayata geçirmeyi planlayan şirket Bornova'yı dönüştürmeye de talip. Bölgede ilk kentsel dönüşüm projesine başladıklarını anlatan Efe Kumova, "Bornova'nın yapı stoku eski. Adım adım dönüştüreceğiz" diye konuştu.

530 BİN TL'DEN BAŞLIYOR
Hayata geçirecekleri projelerin toplam yatırım değerinin 250 milyon lira olduğuna vurgu yapan Kumova, "Varyant Karşıyaka'yı 75 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirdik. Şu anda projede hiç boş daire yok" dedi. Metrekare birim fiyatının ortalama 4 bin 800 TL olduğu Varyant Plus'ta daire fiyatları ise 530 bin TL ile 1.5 milyon TL arasında değişiyor. Varyant Tower'da ise metrekare fiyatları 4 bin 200 liradan başlıyor. İzmir'de, yaşanabilir yeni araziler üzerinde bina üretmeye devam ettiklerini anlatan Efe Kumova, "Hayata geçirdiğimiz ilk proje Varyant Karşıyaka lansman döneminden bu yana yüzde 120 prim yaptı. Varyant Plus'ta ise 10 ayda yüzde 30 fiyatlar arttı. Projelerimiz yatırımcılara iyi kazandırıyor" diye konuştu.

İZMİR'DE İŞ YAPMAK KOLAY DEĞİL
İnşaat sektörünün sıkıntılarında bahseden Kumova, İzmir'de iş yapmanın zor olduğunu anlattı. Kumova, "İzmir Büyükşehir Belediyesi bölgede tek tip proje yapılmasını destekliyor. Çehreyi değiştiren yapılara izin çıkmıyor. Böyle giderse İzmir'de 10 yılda hiçbir şey değişmez" dedi. Kumova, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bürokrasinin önünü açmasıyla işlerin biraz daha hızlandığının da altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentsel dönüşümü Bornova’ya taşıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN