Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nesİl’ hain nesil oldu

HKÜ akademik yılı açılışında öğrencilere ilk dersi veren Bakanı Berat Albayrak, “ nesil dediler, hain nesil oldu. Manipulatif iletişimin milli duruşunuzu olumsuz etkilemesine izin vermeyin” dedi

Giriş Tarihi: 7.10.2016
‘Altın nesİl’ hain nesil oldu
Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin (HKÜ) 2016-2017 Akademik Yılı açılış töreninde konuşan ve ilk dersi veren ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "Biz birileri gibi aklını kiraya vererek, birileri gibi Yaradan'dan başka birilerine secde ederek, kendimize bir istikamet ve yol çizemeyiz" dedi. Gençliğin saldırıya en açık nüfus grubu olduğunu söyleyen Albayrak, "Gençlik enerjisini en yoğun derecede tüketime ihtiyaç duyduğu yaşlarında, müthiş derecede bu iklimden etkilenmeye müsait. Sizin de imtihanınız bu. Manipülatif iletişimin, farklı bilgi kaynaklarının, sizin temiz dimağ ve bilgi dağarcıklarınızı kirletmesine, sizin milli duruşunuzu zedelemesine, duruşunuza olumsuz şekilde müdahale etmesine izin vermeyin" dedi.

MÜTHİŞ BİR İHANET ŞEBEKESİ
Gaziantep'teki törende yaptığı konuşmasında 15 Temmuz'daki hain darbe girişimine de değinen ve terör yapılarının eğitim sistemi üzerinde yaralar açtığını kaydeden Albayrak, şöyle devam etti: "Bunu hiçbir zaman unutmayacağız. Ne diyordu birileri, özellikle de nesillerimize. ' nesil, altın nesil.' O altın nesil hain nesil çıktı. Müthiş bir ihanet şebekesi. Aklını beşere teslim etmiş, onun aklıyla hareket eden müthiş tehlikeli. Bu yapı 170'ten fazla ülkede insanları, toplumları zehirlemeye devam ediyor. Her sene 200 küsur okuldan binlerce mezun veren böyle bir yapı, yarın bir gün o toplumun dinamiklerine de zarar verir. Sonuna kadar temizlik çerçevesinde yeni bir döneme giriyoruz." FETÖ ve PKK gibi bu yapıların özellikle gençler ve eğitim sistemi üzerinde açtığı yaraların, hakiki, milli bilim insanlarının yolu takip edilerek kapatılacağını anlatan Albayrak, gençlere şöyle seslendi: "Geleceğin yeni, büyük, gelişen, örnek 'sinde her biriniz müthiş bir şekilde bu sorumluluğu taşıyarak, rol model olmak zorundasınız. Hakiki, milli bilim insanlarımızın açtığı yolda sizlerin geleceğin yeni Türkiye'sinde her biriniz bu sorumluluğu taşıyarak rol model olmak zorundasınız. Sizden sonraki nesile ufuk açmak, istikamet açmak zorundasınız. Yarın, bugünden daha iyi olacak. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın."

İLK BEŞ ARASINDA YER ALIYOR
HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu, ise 61 ilden ve 22 ülkeden öğrencinin üniversitelerini tercih ettiğini belirterek, "Üniversitemiz, vakıf üniversiteleri sıralamasında ilk 5 içinde olmuştur" dedi. HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz da, üniversitelerin bilimsel gelişmeleri halka ulaştırmakla görevli olduğunu hatırlatarak, öğrencilere uluslararası bağlar kurmayı hedeflediklerini belirtti.

TÜRKİYE'DE BİR İLK: KAMPUSUN ENERJİSİNİN TAMAMI GÜNEŞTEN
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu, kampusun enerji ihtiyacının tamamını karşılayan güneş enerjisi santralini hizmete açtı. Bu projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu belirten Kalyoncu, "Diğer üniversitelerin de ihtiyaç duydukları enerjilerini üretecek projeler geliştirmesinde örnek olacağız" dedi. Törende Enerji Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ve Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu da hazır bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Altın nesİl’ hain nesil oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN