Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazprom'dan 'Türk Akımı' açıklaması!

Gazprom İcra Komitesi Başkanı Miller, "Bugün imzalanan son derece önemli bu belgeyle Türk Akımı'nın yasal dayanağı oluşturulmuş oldu." dedi.

Giriş Tarihi: 11.10.2016 02:00
Gazprom'dan 'Türk Akımı' açıklaması!

Rus enerji şirketi Gazprom'un İcra Komitesi Başkanı Aleksey Miller, ile Rusya arasında Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi için yapılan anlaşmanın, proje için yasal dayanağı oluşturduğunu açıkladı.

Gazprom tarafından yapılan yazılı açıklamada, bu akşam Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak tarafından imzalanan anlaşmaya ilişkin Miller'in görüşlerine yer verildi.

Açıklamada Miller, Rusya'dan 'ye Karadeniz'in altında iki hattın ve sınırından komşu ülkelere bir kara transit hattının inşasını öngören anlaşmanın önemine değinerek, "Bugün imzalanan son derece önemli bu belgeyle Türk Akımı'nın yasal dayanağı oluşturulmuş oldu. Bu hükümetler arası anlaşmanın bu kadar kısa bir sürede hazırlanmış olması her iki tarafın da projenin hızla uygulanmasına ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Bu durum, Türk Akımı boru hattı hem Türkiye'ye hem de Güney ve Güneydoğu Avrupa'ya yönelik gaz sevkiyatının güvenliğini artıracağından son derece doğal." değerlendirmesinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazprom'dan 'Türk Akımı' açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN