Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanal için işbirliği

Giriş Tarihi: 12.10.2016 16:31 Güncelleme Tarihi: 12.10.2016 16:41
Kanal İstanbul için işbirliği

2017 yılında büyük ölçekli ve büyük altyapı projelerinde kamu kurumları arasında işbirliğinin sağlanması için önlem alınacak. Böylelikle Kanal projesinde de kamu kurumları arasında koordinasyon sağlanabilecek.

YENİ BİR YÖNTEM GETİRİLDİ

Yatırım Programı Hazırlama Esasları Rehberi'nde bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak, "Büyük ölçekli, birden fazla kurum ve sektörü etkileyen büyük altyapı projeleri" başlığı altında yeni bir yöntem getirildi.

KURUMLAR ARASI KOORDİNASYON SAĞLANACAK

Hürriyet'in haberine göre, 'de kamu kurum ve kuruluşları arasında istenilen düzeyde işbirliği ve koordinasyonun sağlanamadığının vurgulandığı yatırım rehberinde, büyük altyapı projeleri yürüten kurumların planlama ve uygulama aşamalarında bilgi paylaşımı ve ortak karar alma süreçlerinin geliştirilerek projeler arası çakışmaların ve oluşabilecek ilave maliyetlerin önleneceği belirtildi.

BÜROKRASİ ENGELİ KALKIYOR

Elektrik iletim hatları, su-kanalizasyon isale hattı, karayolu, havaalanı gibi 12 alanda kamu kurumları fizibilite etüdünde zaman kaybetmeden hayata geçecek. Böylece 2011 yılında "çılgın proje" olarak duyurulan Karadeniz ve Marmara'yı birleştirmesi planlanan Kanal gibi büyük projelerde kamu kurumları arasında koordinasyon sağlanabilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanal İstanbul için işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN