Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OSB geleceğe hazırlanıyor

OSB’nin ikinci kuşak sanayiciler için geliştirdiği ‘Lider Yöneticiler Projesi’ 12 gün sürecek eğitim programı ile başladı

Giriş Tarihi: 14.10.2016
Antalya OSB geleceğe hazırlanıyor
Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren firmaların 2. ve 3. kuşak yöneticileri için hazırlanan 'Lider Yöneticiler Projesi' toplam 12 gün sürecek eğitim programı ile başladı. Şu ana kadar 14 eğitim programına katılan genç sanayicilere Etkili İletişim, Kişisel Markalaşma, Profesyonel Fabrika Yönetimi, İleri Yönetim Becerileri, Yeni Yeni Tüketici Yeni Şirket gibi eğitimler verildi. Ulusal ve uluslararası başarı sahibi uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlere, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Yönetim Kurulu Üyeleri ile AGT Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Danışmanı Mehmet Semih Söylemez de katıldı.

GELECEĞE HAZIRLANIYORUZ
Projenin ikinci kuşak sanayiciler ve firmalar için büyük bir anlam ifade ettiğini belirten Başkan Bahar, "Bu proje bizim bugüne kadar yaptığımız en önemli ve en büyük proje. Bina, merkez, fabrika ya da fiziki yapı olarak aklınıza gelen her şeyi bütçesini oluşturduğunuz anda yapabilirsiniz. Ancak o yapıların içerisini oraları etkili ve doğru bir şekilde kullanıp yönetecek insan gücüyle, insanı da bilgi ile donatmazsanız elinizde sadece mimari değeri olan bir yapı kalır ve hiçbir bina tek başına sizi geleceğe taşımaz. İşte bu yüzden insana, gençlerimize, geleceğin yöneticilerine ve iş insanlarına yatırım yapıyoruz" dedi. Bahar "Genç arkadaşlarımız onları geleceğe taşıyacak doğru bilgi ile donanmazsa ortada fabrika da kalmaz. Dünya hızla değişiyor ve biz bu proje ile değişen dünyaya ayak uydurup, geleceğe hazırlanıyoruz" diye konuştu.

EN BÜYÜK GÜÇ BİLGİDİR
İkinci kuşak sanayicilerin planlama ve sistematiği ile 'de bir ilk olma özelliği taşıyan projeye büyük bir özveri ve istekle katıldıklarını söyleyen Bahar şöyle devam etti: "Günümüzde üretimin belirleyicisi bilgi, kaliteli ve kesintisiz üretimin anahtarı ise bilgiyi doğru kullanabilme yetkinliğidir. Bilgiyi üreten, ona sahip olan, bilgiyi geliştiren kuruluş ve toplumlar ise hiç şüphesiz geleceğin sahibi olacaktır. Bu anlayışla hayata geçirdiğimiz 2. Kuşak Genç Liderler Projesi ile öncelikle firmalarımızın geleceğe ulaşıp, pazarında lider konuma gelmesini amaçlıyoruz. Bu sayede hem kent hem de ülke ekonomisine sağladığımız katma değerin varlığını sürdürmesi, beraberinde ise katlanarak büyümesini hedefliyoruz. Buradaki hiçbir tesis bir anda oluşmadı. Hepsinin ayrı bir başarı öyküsü var. Sert rekabet koşulları karşısında bu öykülerin bir anı olmasını değil, ebedi bir değere dönüştürüp milletimizle paylaşmanın isteği içerisindeyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya OSB geleceğe hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN