Türkiye'nin en iyi haber sitesi

de 2017’den umutlu

Kâbus senaryolarının yaşandığı bir yılı geride bırakan sektörü 2017 için umutlu. ’nın charter’lara koyduğu yasağın kalkması umutları artırıyor

Giriş Tarihi: 16.10.2016
Antalya turizmde 2017’den umutlu
ile yaşanan uçak krizi, sınırda yaşanan hareketliliğin Avrupa pazarına 'güvenlik endişesi' şeklinde olumsuz yansımaları ve tam da sezonun ortasında yaşanan 15 Temmuz hain darbe girişimi derken, Antalya zor bir sezonunu geride bıraktı. Kırılgan bir sektör olarak nitelendirilen turizm, bu yıl neredeyse olabilecek tüm kabus senaryolarını bir arada yaşandı. Sonuç, turist sayısında yüzde 45 düşüş olarak tablolara yansıdı.

2017 BEKLENTİLERİ OLUMLU
Turizm sektörü, devletin açıkladığı destek paketleriyle ayakta kaldı. Sezon ortasına denk gelen Ramazan ve Kurban bayramları ile yoğunlaşan yerli turist hareketi de turizm sektörüne zor günlerinde nefes aldırdı. 2017 yılı için ise beklentiler olumlu yönde. Rusya ile ilişkilerin yeniden düzelmesi turizmdeki olumlu beklentiyi artırıyor. 2016'da kayıp hanesine yazılan 2.5 milyon Rus turistin yeniden 'ya gelmesi bile 11 milyon turist sayısına ulaşıldığı 2015 yılına dönüş için önemli bir adım olacak.

RUSYA UMUT OLDU
Akdeniz Turistik Otel İşletmecileri Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, 2016'da en çok kaybın yaşandığı pazarın uçak krizi sonrası paket turların yasaklandığı Rusya olduğunu hatırlatarak, yasağın kalkmasının etkisiyle 2017 turizm yılının 2016'dan çok daha iyi olacağını açıkladı. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, 2017'de yeniden Antalya'da 3 milyona yakın Rus turist ağırlanabileceğini belirterek, Antalya turizminde tekrar toparlanma sürecinin başlayacağını savundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya turizmde 2017’den umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN