Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulusoy markası davalık

Ulusoy Holding’in vârislerinden Sevim Ulusoy, Ulusoy Ulaşım Sanayi Şirketi’ne markanın izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle dava açtı

Giriş Tarihi: 16.10.2016
Ulusoy markası davalık
Ulusoy Holding'in vârislerinden merhum Saffet Ulusoy'un dört kızından biri olan Sevim Ulusoy, piyasada Ulusoy markası ile bilet satıldığı, otobüslerin üzerinde ve sitesinde markanın izinsiz kullanıldığı iddiasıyla Murat Teksöz ve Emre Baştuğ'un kurduğu Ulusoy Ulaşım Sanayi Şirketi'ne dava açtı. Ulusoy markasını kullanım hakkının müvekkillerinden Sevim Ulusoy'a ait olduğunu belirten Ahmet Akgüloğlu, "Davalı şirkete markanın kullanım hakkı ile ilgili verilmiş herhangi bir izin, yetki ve onay olmamasına rağmen bu şirketin markayı sanki kendine aitmiş gibi kullanması kanuna aykırıdır" dedi. Davacı Ulusoy'un açtığı tespit davasının ardından davalı şirketin markayı haksız olarak kullandığı ortaya çıkarsa Ulusoy tazminat davası açabilecek.

İZİNSİZ KULLANMA İDDİASI
Ulusoy ailesinin 9 Temmuz 2008 tarihli protokolü ile holdingin mal varlıkları, 3 kardeş Yılmaz Ulusoy, Cemal Ulusoy ve Saffet Ulusoy arasında pay edildi. Ulusoy markasının da tüm ailenin ortağı olduğu Ulusoy Ticari Yatırımlar Holding A.Ş. üzerinde bırakılmasına karar verildi. Kardeşler arasındaki paylaşımın ardından Saffet Ulusoy'a tüm otobüs grubu ile marka kullanım hakkı düştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulusoy markası davalık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN