Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin yeni genel müdürü belli oldu

TÜRK Yolları (), Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) genel müdürlük değişikliğini bildirdi. 11 yıldır genel müdürlük yapan Temel Kotil’in yerine Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi atandı. Kotil'in önümüzdeki günlerde Türk Havacılık ve Uzay Sanayi'nin (TAI) başına gelmesi bekleniyor.

Giriş Tarihi: 21.10.2016 20:26 Güncelleme Tarihi: 21.10.2016 20:51
THY'nin yeni genel müdürü belli oldu
'nin KAP'a yaptığı açıklamada, Doç. Dr. Temel Kotil'in emekli olmasıyla yerine Bilal Ekşi'nin atandığı belirtildi. Ekşi genel müdürlüğün yanı sıra yönetim kurulu üyeliği ve icra komitesi başkan yardımcılığı görevlerinde de bulunacak.

BİLAL EKŞİ KİMDİR?

1968 yılı Rize doğumlu olan Bilal Ekşi, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'nden 1989 yılında mezun oldu. İş hayatına Devlet Demiryolları'nda Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak başladı. Ulaşım AŞ'de Atölye Müdürlüğü'nden sonra 2003'te THY'ye girdi.

THY'de Revizyon Atölyeleri Başkanlığı, 2005'ten itibaren de Yer Hizmetleri'nden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2009- 2010 arasında Kıbrıs Türk Yolları'nın (KTHY) yeniden yapılandırılması projesi kapsamında KTHY Genel Müdürlüğü yaptıktan sonra 2010- 2011 döneminde, THY Teknik ve Amerikan Motor üretici Pratt Whitney'in ortak kuruluşu "Turkish Engine Center"da Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Bilal Ekşi, THY'ye geri dönmeden önce son 5 yıldır Sivil Havacılık Genel Müdürü olarak çalışıyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY'nin yeni genel müdürü belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN