Gazprom'dan ile ilgili iki ayrı açıklama

Rus enerji şirketi Gazprom'un 'deki elektrik üretim tesislerini satın alabileceği ya da yeni tesislerin yapımını üstlenebileceği belirtildi.

Giriş Tarihi: 26.10.2016 14:50 Güncelleme Tarihi: 26.10.2016 14:50

Gazprom Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Medvedev, 'ye bu yıl 24.5 milyar metreküp doğalgaz ihracatı yapmayı beklediklerini söyledi. Bu, 'ye bu yılki gaz sevkiyatının 2015'te göre azalmasının beklendiği anlamına geliyor. Ayrıca Gazprom'un 'deki elektrik üretim tesislerini satın alabileceği ya da yeni tesislerin yapımını üstlenebileceği belirtildi.

Gazprom' dergisine röportaj veren şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aleksandr Medvedev, "Türkiye bizim için Almanya'nın ardından gelen ikinci büyük yabancı pazar. Bu ülkeye 2015'te 27 milyar metreküp doğalgaz ihraç ettik. Bu yıl 24.5 milyar metreküp gaz ihraç edeceğimize inanıyoruz. 2017 için tahminimiz ise 25.1 metreküp" dedi.

Rus enerji şirkeri Gazprom'un, Türkiye'ye bu yıl 24.5 milyar metreküp doğalgaz ihraç edeceği beklentisi, gaz sevkiyat miktarının 2015'e göre yüzde 9.2 oranında daha az olacağı anlamına geliyor. Ancak Medvedev, gaz sevkiyatının önceki yıla göre azalmasını beklemelerinin sebepleri hakkında bilgi vermedi.

TÜRKİYE'DEKİ ELEKTRİK ÜRETİM TESİSLERİYLE İLGİLENİYOR

Rus enerji şirketi Gazprom'un Türkiye'deki elektrik üretim tesislerini satın alabileceği ya da yeni tesislerin yapımını üstlenebileceği belirtildi.

Gazprom Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aleksandr Medvedev, şirketin dergisine verdiği röportajda, "Türkiye'deki elektrik üretim projelerine belirli koşullarda katılmakla ilgileniyoruz. (Türkiye'de) var olan projelerin satın alınması ya da yenilerinin inşa edilmesini ihtimal dahilinde görüyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazprom'dan Türkiye ile ilgili iki ayrı açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN