Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell’den tüm zamanların rekoru

Giriş Tarihi: 4.11.2016
Turkcell’den tüm zamanların rekoru

Turkcell, ilk 9 aylık verilerine göre gelir ve kârlılıkta tüm zamanların rekorunu kırdı. Şirket, 3’üncü çeyrekte gelirlerini yüzde 8.8 artırarak 3 milyar 658 milyon liraya ulaştırdı

Bu yılın ilk dokuz ayında Turkcell hem gelir hem de FAVÖK'te tüm zamanların en yüksek sonuçlarına ulaştı. Üçüncü çeyrekte ise grup bazında her çeyrek artan performans ile son üç yılın rekor seviyesi olan yüzde 8.8 gelir büyümesine ulaşan Turkcell'in, aynı dönemdeki FAVÖK marjı ise yüzde 33.3 olarak gerçekleşti. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından halkın doğru bilgiyi eş zamanlı almasını sağlamak adına üzerine düşen görevi yaparak müşterilerine ücretsiz acil iletişim paketleri tanımlayan Turkcell'de, bu paketlerin etkisi hariç tutulduğunda üçüncü çeyrekte gelir büyümesi yüzde 10.4, FAVÖK marjı ise yüzde 34.4 olarak gerçekleşecekti. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, bu çeyrekte Türkiye'nin çok önemli bir demokrasi sınavı verdiğini ifade ederek, "Milletimiz canı pahasına ülkesine ve demokrasiye sahip çıktı. Biz de Turkcell olarak meydanlarda demokrasi nöbeti tutan milletimizin iletişim ihtiyacını karşılayacak acil ihtiyaç paketlerini devreye soktuk. Bu çeyrekte çift haneli büyüme yerine ülkemizin geleceğini düşündük acil ihtiyaç paketleri tanımlamasak yüzde 8.8 yerine yüzde 10.4 büyüyecektik. Bugün olsa yine aynısını yaparız. Tüm yaşananlara rağmen rekorları da alt üst etmeyi başardık" dedi. Hissedarlara daha fazla değer yaratma odağı doğrultusunda bilançodaki stratejik varlıkların değerini maksimize etmek amacıyla tüm opsiyonları değerlendirdiklerini vurgulayan Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, şöyle konuştu: "Hâlihazırda şirketimizin yüzde 41.45'ine sahip olduğu iştiraki Fintur'un, kalan paylarının satın alınmasına ilişkin görüşmelerde ortak bir noktada buluşulamadı. Bu nedenle, Fintur için, tüm alternatifleri değerlendiriyoruz."

SÜPER LİG İLE YAKINDAN İLGİLENİYORUZ
Üçüncü çeyrekte, Turkcell TV+, dünyanın en prestijli futbol liglerinden biri olarak kabul edilen İngiltere Premier Ligi'nin resmi yayıncısı oldu. Mobil cihazlarda münhasırlığa sahip olduğumuz anlaşma ile Premier Lig, artık Turkcell TV+'tan takip edilebilecek. En geniş spektruma sahip 4.5G platformu olmanın verdiği güçle farklı alanlarda da müşterilerine hizmet vermeye devam edeceklerini ifade eden Terzioğlu, "Bu kapsamda yaklaşan Türkiye Süper Lig naklen yayın ihalesi ile de, mobil TV üzerinden yayın sağlama fırsatıyla futbol içeriğinin daha fazla insana ulaşmasını sağlamak adına yakından ilgileniyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell’den tüm zamanların rekoru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN