BEDAŞ ve ÇEDAŞ’ın yeni çağrı merkezi açıldı

Giriş Tarihi: 5.11.2016
BEDAŞ ve ÇEDAŞ’ın yeni çağrı merkezi açıldı

BEDAŞ ve ÇEDAŞ’a ait yeni çağrı merkezi Tekirdağ’da açıldı. Bakan Berat Albayrak, “Mayısta 21 dağıtım bölgesindeki kritik yatırım hamleleriyle ilgili adımlar atmaya başladık” dedi

Cengiz ve Kolin Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye (ÇEDAŞ) ait yeni çağrı merkezi Tekirdağ'da hizmete açıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, altyapısı ve ihtiyaçları çerçevesinde bakanlık olarak Tekirdağ'a ayrı bir önem verdiklerini anlattı. Bakan Albayrak, "Bu çerçevede mayıs ayında Türkiye'nin 21 dağıtım bölgesiyle alakalı kritik yatırım hamleleriyle ilgili adımlar atmaya başladık" şeklinde konuştu.

BEKLEME 45 SANİYEYE DÜŞTÜ
Şirketlerin yeni çağrı merkezleriyle birlikte ortalama yüzde 80-85'lerde olan çağrı karşılama oranının yüzde 100'e çıkarılması planlanıyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun getirdiği standartlar çerçevesinde daha önce çağrı merkezlerinde 60 saniye olan bekleme süresinin 45 saniyeye düşürüldüğü ve abonenin çağrı merkezini aradığında meşgule düşmeyeceği de belirtildi.

308 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ
Çağrı merkezinde toplam 308 kişinin istihdam edildiği ve işe alımlarda kadın, şehit ve gazi yakınlarıyla engellilere öncelik tanındığı kaydedildi. Bu kapsamda, çağrı merkezinde çalışacak 286 personel, 4.7 milyon elektrik abonesine hizmet veren BEDAŞ'a, kalan 22 çalışan ise 900 bin aboneye hizmet veren ÇEDAŞ'a hizmet verecek.

TEK BİR HAVUZDA TOPLANACAK
Fırtına, deprem ya da olağanüstü hallerde çağrı merkezinde yaşanan yığılmaya karşı tüm çağrı merkezlerini tek bir havuzda toplanmasını sağlayacak sistemin kurulması da hedefleniyor. Şirketin yaptığı açıklamada, "Çağrı merkezinde Türkiye'de yabancı abonelerin sayısındaki artış nedeniyle İngilizce yanıt seçeneği de bulunacak" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BEDAŞ ve ÇEDAŞ’ın yeni çağrı merkezi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN