Türkiye’ye yatırım yapan mahcup olmaz

MÜSİAD EXPO’nun açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin kendisine güvenen, inanan, yatırım yapan hiç kimseyi, hiçbir kurumu mahcup etmediğini ve etmeyeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 10.11.2016
Türkiye’ye yatırım yapan mahcup olmaz
Yerli ve yabancı 700 şirkete ev sahipliği yapan MÜSİAD EXPO ve 20. Uluslararası İş Forumu Kongresi CNR EXPO Fuar Merkezi'nde başladı. SABAH'ın ana sponsor olduğu etkinliğin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin kendisine güvenen, inanan, yatırım yapan hiç kimseyi, hiçbir kurumu mahcup etmediğini ve etmeyeceğini söyledi.

EKONOMİDE TARİHİ BAŞARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin son 14 yılda özellikle ekonomi alanında tarihi bir başarı ortaya koyduğunu belirterek, "Mesela 2003-2015 arasındaki ortalama büyüme hızımız yüzde 4.7 olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz 3 yılda onca badireye karşın büyüme rakamlarımız dünya ortalamasının çok üzerindeydi. İki seçim ve ciddi terör olayları yaşadığımız 2015'te yüzde 4 büyüme oranını yakaladık. Türkiye'nin gerçeklerini ne terör olayları ne çevresindeki krizler yansıtıyor. Gerçek Türkiye'yi yatırımlara, projelere bakarak görebilirsiniz" dedi. İstanbul-İzmir Otoyolu'nun İzmit Körfez geçişini oluşturan Osmangazi Köprüsü'nü 30 Haziran'da hizmete açtıklarını, bunun toplamda 9 milyar dolarlık bir proje olduğuna işaret eden Erdoğan, 26 Ağustos'ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü hizmete sunduklarını, 2013'te tamamlanan Marmaray'ı 166 milyon kişinin kullandığını söyledi.

AFRİKA EL SANATLARI PAZARI'NI GEZDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, açılışın ardından Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi standının da yer aldığı fuar alanını ziyaret etti. Afrika El Sanatları ve Kültür Evi Projesi, 25 Mayıs'ta Emine Erdoğan'ın himayesinde Afrika kıtasının sosyal kalkınma çabalarına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirildi.

MÜSİAD'A AFRİKA'DA GÖREV VERDİ
MÜSİAD'ın Afrika ve Asya'ya özel önem verdiğini söyleyen Erdoğan, "Doğu veya Şark meselesi gerçekten çok önemlidir. Yanılmıyorsunuz. Doğru yoldasınız. Aynı kararlılıkla devam edin" dedi. Erdoğan, MÜSİAD'dan Afrika'da FETÖ'nün tahribini ortadan kaldırıp, ülkelerin yeniden inşası için hükümetle ortak çalışmasını istedi.

HASTANELER 2019'DA AÇILIYOR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Avrasya Tüneli'ni 20 Aralık'ta açıyoruz. Kısa süre sonra açılışını yapacağımız önemli proje de Kars-Tiflis Demiryolu'dur. 5.5 milyar dolara mal olacak 1915 Çanakkale Köprüsü'nün temelini de 18 Mart'ta atmayı planlıyoruz. Kanalistanbul dünyada eşine az rastlanır bir proje olacak. İnşaat bedeli 12 milyar dolar olan yeni havalimanından devlet olarak 25 yılda 25 milyar dolar civarında bir gelir elde edeceğiz. Tamamı bittiğinde toplam kapasite 150 milyon yolcu olacak. Bu da inşallah en geç 2023'te bitecek. Şehir hastaneleri projelerimiz önemli bir başka yatırım silsilesidir. Önümüzdeki aydan itibaren açılışlarına başlayacağımız bu hastanelerin tamamını 2019 yılına kadar hizmete alıyoruz. Mersin Akkuyu Nükleer Santrali'ni 2023'te hizmete sunmayı planlıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’ye yatırım yapan mahcup olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN