Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amerika’da yeni dönem Türk ihracatçısını harekete geçirdi

Giriş Tarihi: 11.11.2016
Amerika’da yeni dönem Türk ihracatçısını harekete geçirdi
Trump'ın büyümeyi iki katına çıkarma hedefi ve trilyonlarca dolarlık ticaret anlaşmalarını iptal edebileceğini açıklaması, Türk ihracatçısını heyecanlandırdı. İhracat stratejilerinin sil baştan güncelleneceği yeni dönem için Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) şimdiden harekete geçti. Çin ve Meksika'ya gümrük vergisi, serbest anlaşmaların iptali ve ABD'nin trilyon dolarlık yatırım hedeflerinin Türkiye'nin ihracatında sıçrama sağlayabileceği belirtiliyor. Yeni döneme ilişkin strateji geliştirme çalışmalarına start verdiklerini belirten TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2023 ihracat hedeflerine ilişkin hedef ve stratejilerin güncellenebileceğini söyledi.

FİRMALAR HAZIRLANMALI
Trump'ın vaatlerinin ihracatçılar için altın değerinde fırsatlar sunacağını ifade eden İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Murat Akyüz, şimdiden her birliğin, her firmanın yeni dönemi anlamaya ve buna göre stratejiler geliştirmesi gerektiğini belirtti. Kendi sektörleri olan kimya için oldukça umutlu olduklarını ifade eden Akyüz, "Eğer vaat edilenler hayata geçirilirse, Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı Anlaşması'ndan (TTIP) tamamen kurtulacağız. Trump Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması'nın da (NAFTA) fesh edeceğini söylüyor. Bu tamamen bizim lehimize olur" dedi.

NEW YORK'A YENİ ÜS BU YIL
TİM'in yeni dönemin fırsatlarını yerinden takip edebilmek için New York ve Chicago'da Türk Ticaret Merkez'leri açacağı da öğrenildi. Empire State'in binasında hayata geçirilmesi planlanan merkez 2 ay içinde açılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amerika’da yeni dönem Türk ihracatçısını harekete geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN