Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Girişimciye asker disiplini

Sabırla ve sebat ederek her koşulda ayakta kalma yetenekleri aşılamak için askeri yöntemleri kullanan Girişim Savaşçısı eğitim programına katılanlar farklı disiplinlerden besleniyor

Giriş Tarihi: 11.11.2016
Girişimciye asker disiplini

Girişimcilerin temel problemi parlak bir fikir sahibi olmak değil. Fikri hayata geçirecek sabır ve sebat gösterecek azimde olmaktan geçiyor. Temelde farkı benzersiz fikirler değil, inatla projeyi hayata geçirme azmi etkili oluyor. Türk insanının kolay sıkılıp hedeften uzaklaşma alışkanlığını ortadan kaldırmak için Girişim Savaşçısı gibi askeri yöntemler kullanan eğitimler de var. Girişim Savaşçısı kurucusu Berke Sarpaşi. "Her Türk asker doğar" mentalitesiyle büyüyen bireylere özel bir girişim programı. Çoklu disiplinle girişimcilerin her koşulda işine odaklanmalarını sağladıklarını belirten Berke Sarpaş ile Kartal Aydos ormanlarındaki bayrak teslim töreninde tanıştık. Sarpaş, girişimcilerin hayatta kalmak yapması gereken içgüdüsel davranışlarla asker eğitimindeki takım ve bireysel çalışmayı bir araya getiriyor.

40 FARKLI MENTOR VAR
Kişilere farklı sektörde kendi işini kurabilecek veya bir şirkette özel proje yönetebilecek düzeyde başarılı bir seri girişimciye dönüşme fırsatı sunan Girişim Savaşçısı'nın 11'inci dönem eğitimine katılanlar 40 farklı mentordan eğitim alıyor. Girişimci adayları programda içlerinde Faruk Eczacıbaşı, Sina Afra, Erol Bilecik'in de bulunduğu 40 mentorun networkünden ve 23 destek kuruluşun hizmetlerinden yararlanabilecek. Etkinlikler 15-55 yaş aralığında olan ve heyecana duyarlı herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan tüm girişimci adaylarının katılımına açık. GİS Acemi Birliği, Ocak ve Ekim aylarında ikişer kez olmak üzere bir yılda dört kez açılıyor.

ÜÇ AŞAMADA EĞİTİM VERİLİYOR
Askerlikten ilham alarak geliştirilen eğitimler ormanlık alanda başlıyor. Girişim Savaşçısı GİS Acemi Birliği, GİS Usta Birliği ve GİS Özel Birliği olmak üzere toplam üç ana aşamadan oluştuğunu belirten Sarpaş, birinci etap olan GİS Acemi Birliği'ne dileyen herkes girisimsavascisi.org adresinden fikri olmayanların bile katılabileceğini söylüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girişimciye asker disiplini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN