Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 katlı tünel ihalesi 30 Kasım’da

Araçların denizin altından geçişini sağlayacak olan Avrasya Tüneli’nden sonra şimdi de 3 katlı tünel projesi başlıyor. Hem karayolu hem de demiryolu sistemini barındıran projenin ihalesi 30 Kasım’da

Giriş Tarihi: 15.11.2016
3 katlı tünel ihalesi 30 Kasım’da

İstanbul Boğazı'nın altında lastik tekerlekli araçlar için yapılan Avrasya Tüneli'nin açılışına sayılı günler kala Boğaz'da dev bir proje için daha adım atılıyor. Hem karayolu hem de demiryolu sistemini barındıran Üç Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin mühendislik projelerinin hazırlanması için 30 Kasım'da ihale düzenlenecek. Geçen yıl istekli sayısının az olması gerekçesiyle iptal edilen yatırımın mühendislik projeleri 1 yıl içinde tamamlanacak. Tünel, karayolu ve metro sistemini bünyesinde barındırıyor. Projenin bir ayağını, Avrupa Yakası'nda E-5 aksında İncirli'den başlayan ve İstanbul Boğazı'ndan geçerek Anadolu Yakası'nda Söğütlüçeşme'ye kadar uzanan yüksek kapasiteli ve hızlı metro sistemi oluşturuyor.

AVRASYA TÜNELİ NE ZAMAN BİTİYOR? İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ!

GÜNDE 6.5 MİLYON YOLCU
Projenin ikinci ayağı ise Avrupa Yakası'nda TEM Otoyolu aksında Hasdal Kavşağı'ndan başlayan ve İstanbul Boğazı'ndan geçerek Anadolu Yakası'nda Çamlık Kavşağı'na bağlanan 2x2 şeritli karayolu sistemi. Projeyle İncirli'den Anadolu Yakası'nda Söğütlüçeşme'ye metro ile 40 dakikada ulaşılacak. Hasdal Kavşağı'ndan Anadolu Yakası'nda Çamlık Kavşağı'na karayoluyla 14 dakikada geçilecek. Projeden günde 6.5 milyon yolcunun yararlanacağı öngörüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 katlı tünel ihalesi 30 Kasım’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN