Hayvancılıkta açığımızı et ithalatı ile sürdüremeyiz

Giriş Tarihi: 15.11.2016
Hayvancılıkta açığımızı et ithalatı ile sürdüremeyiz

AK Parti iktidarında tarım sektörüne 90 milyar lira destek verildiğini belirten Başbakan Binali Yıldırım, her zaman gerçekçi kararlar aldıklarını söyledi. Milli Tarım Projesi toplantısında konuşan Yıldırım, hedeflerinin vatandaşın refahını sağlamak ve huzur içerisinde hayatını devam ettirmek olduğunu ifade etti.

14-15 MİLYAR TL DESTEK
Tarımın Türkiye'nin büyümesine katkı sağlayan sektörlerin başında olmaya devam ettiğine işaret eden Başbakan Yıldırım, "Sektöre verdiğimiz desteklerde bir yöntem değişikliğine gidiyoruz. Bu destekler yıl boyu küçük küçük rakamlarla veriliyor. Oturduk, çalıştık, böyle parça pinçik vermek yerine yılda iki sefer, bir ekerken, bir biçerken destek vermek suretiyle bu işi sadeleştireceğiz. Bir yıl içerisinde 14-15 milyar TL destek yapacağız. Şimdi toplulaştırmayı hızlandırmamız lazım" diye konuştu.

184 OVAYA ÖZEL KORUMA
Milli Tarım Projesi'nin hayvancılık tarafına da vurgu yapan Başbakan Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı: "Hayvancılıkta açığımızı et ithal ederek sürdürülebilir hale getiremeyiz. Mutlaka damızlık hayvancılığını teşvik edeceğiz. 184 ovamızı özel koruma altına alıyoruz. Buralara fabrika, bina yapılmayacak. Buğday ve et bizim için iki stratejik üründür. Bundan böyle meralarımız alçak terör elemanlarıyla değil, çobanlarımızla çiftçilerimizle şenlenecek."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvancılıkta açığımızı et ithalatı ile sürdüremeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN