Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suudi Arabistan’ın 2030 planı Boğaziçi’nde

90 ülkeden iş ve siyaset dünyasının katılacağı Boğaziçi Zirvesi’nin bu yılki ana konusu Suudi Arabistan ve ülkenin 2030 yılı dönüşüm programı olacak

Giriş Tarihi: 16.11.2016
Suudi Arabistan’ın 2030 planı Boğaziçi’nde

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek olan "Boğaziçi Zirvesi"nin ana konusu Suudi Arabistan olacak. 2030 dönüşüm planını açıklayan Suudi Arabistan'dan bakan düzeyinde ve bakanlık heyetleri ile katılımın olacağını söyleyen UİP Kurucusu Cengiz Özgencil, "Suudi Arabistan ve Katar'dan ciddi bir katılım olacak. Özellikle sanayide işbirliği yapabileceğimiz alanlara odaklanıyorlar" dedi. Bu yılki ana temanın "Küresel Gelecek Küresel Hedefler" olduğunu belirten Özgencil, "Küresel geleceği önümüzdeki 50 yılı irdeleyeceğiz. Nicelik değil nitelikli bir katılım olsun istiyoruz. Bu sene 126 kişilik yurtdışı konfirmasyonu var. Çok ciddi bir bürokratik katılım söz konusu" şeklinde konuştu.

90 ÜLKEDEN KATILIM
Bu yıl yedincisi 29 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan zirveye 90 ülkeden devlet başkanı, başbakan, bakanlar ve iş insanları katılacak. Özgencil, "Bu yıl zorlandığımız bir yıl oldu. Yurtdışında yapılan bir kara propaganda vardı. Ve biz bu sene içerisinde gittiğimiz 12 ülkede onların basın ve yayından takip ettikleri gibi olumsuz bir durumda olmadığını anlattık" dedi.

Spor endüstrisi ve akıllı şehirler tartışılacak
Bankacılık ve finans, telekomünikasyon ve IT, enerji, inşaat, ulaştırma ve savunma sanayi sektörlerinde ikili görüşmelerin de yapılacağı zirvede 15 panelle de "Spor Endüstrisinin Geleceği"nden "Akıllı Şehirler ve Yönetimi"ne kadar birçok konuda katılımcılar bilgilendirilecek. İngiltere'den Lordlar Kamarası'yla Suudi Arabistanlı prensler zirvede olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suudi Arabistan’ın 2030 planı Boğaziçi’nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN