Jolly hedef büyüttü

Giriş Tarihi: 21.11.2016
Jolly hedef büyüttü

2016’da 760 bin kişiyi tatile çıkaran Jolly Tur bu yıl hedefi büyüttü. Şirket, 2017’de 1 milyon kişiyi tatile çıkarmayı hedefliyor

Jolly Tur, 30'uncu yılında hedef büyüttü. 2016'da 760 bin kişiyi tatile çıkaran şirket, 2017'de hedefini 1 milyona çıkardı. Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, 2016'nın ülke için zor bir yıl olduğunu belirterek, "Turizm sektörü için daha da sıkıntılı bir dönemdi. Rusya ile uçak krizi yaşadık. Hain darbe girişimini atlattık. Ancak tüm bu süreçlere rağmen turist sayısında yüzde 26, ciroda ise yüzde 23 büyüme oranları yakaladık. Yılı yüzde 100'e yakın misafir memnuniyetiyle kapattık" dedi.

KAMUYA ÖZEL KAMPANYA
Gelecek dönem için iş planlarında bir değişime gittiklerini kaydeden Mete Vardar, rezervasyonlarında yüzde 25 pay alan kamu personelleri için özel kampanyalar düzenleyeceklerini dile getirdi. İstanbul çıkışlı olan yurtdışı tur çıkışlarında Ankara ve İzmir'den de direkt uçuş planladıklarını kaydeden Vardar, 117 olan yurtdışı program sayısını 170'e çıkardıklarını belirtti. Vardar, 2016 yılıyla ilgili şunları söyledi: "Biz yüzde 50 büyüme hedefi koymuştuk. Ancak sezon ortasında yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 44 milyon liralık tatil iptal ettik. Bu iptallerin yüzde 15-20'si daha sonra geri dönüş yaptı. İptallerde en büyük sıkıntı yeşil pasaport nedeniyle yurtdışı turlardaydı. Orada iade yapmayan oteller de vardı. Bu nedenle tur operatörlerine yurtdışı turlarda iade şartı yoktu. Ancak müşterilerimize duyduğumuz saygı nedeniyle bunların büyük bölümünü iade ettik."

AVRUPALI SON DAKİKA'DA GELİR
2017'de de yabancı turist sayısında bir iyileşme beklediklerini dile getiren Mete Vardar, "Rusya'da ciddi bir artış yaşanacak. 3 milyon rakamı yakalanabilir. Avrupa'da da bir iyileşme olacağını öngörüyoruz. Özellikle Avrupalı turistin son dakika satışları ile Türkiye'yi tercih edeceğini düşünüyoruz" dedi. Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan ise fiyat politikasında tüketici lehine olabilecek her şeyi yaptıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jolly hedef büyüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN