Amerikalı’yı kumaş perdeye alıştırdı

Giriş Tarihi: 25.11.2016
Amerikalı’yı kumaş perdeye alıştırdı
Zorlu Holding Tekstil Grubu Başkanı Vedat Aydın, özellikle Valeron markasıyla 29-39 dolara hazır perde (jaluzi) kullanan Amerikalılar'ı 89 dolara terzi işi perde kullanmaya ikna ettiklerini dile getirdi.

Sıra kişiye özel perdede
Aydın, "ABD'de 700 satış noktasında Valeron satılıyor. Bed Bath&Beyond'un 200 mağazasındayız. Perdeyle başladık çarşaf, nevresim, yorgan da artık satıyoruz. Artık terzi işi kumaş perde de satın alıyorlar. Şimdi de ABD'ye kişiye özel perdeyi öğretiyoruz. 5 yılda markalı ihracatımızı yüzde 20'den 70'e çıkarmayı hedefliyoruz" diye konuştu. Eskiden sadece toptancılara satış yaparken bundan sonra perakendecilere satış yapacaklarının altını çizen Aydın, "Bu şekilde satışları yüzde 20 artırdık. H&M, Ikea, Marks&Spencer gibi markalara üretim yapıyoruz. Ne kadar istiyorlarsa o kadar üretiyoruz ve onlara özel koleksiyon hazırlıyoruz" diye konuştu. 2016 yılını 200 milyon dolar ihracat rakamı ile kapatacaklarını dile getiren 2019 sonunda bu rakamı 300 milyon dolara çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti. Şu anda Audi'lerin tavan, taban ve koltuklarında kullanılan kumaşın ipliğinin tamamen Zorlu Tekstil bünyesindeki Korteks tarafından tedarik edildiğini vurgulayan Aydın, kısa vadede kumaş da vermek istediklerini söyledi.

Sineksavar perde 6 ay içinde rafta
Bir yandan da Ar-Ge'ye ciddi anlamda odaklandıklarının altını çizen Aydın, LED ışıklı perde ve nevresim ile masal ve müzik söyleyen pikeleri piyasaya sürdüklerini, 6 ay içerisinde sineksavar perdeyi de pazara sunacaklarını söyledi. Aydın güneş enerjisini kullanıp evi ısıtıp soğutacak perdeler üzerinde de çalıştıklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amerikalı’yı kumaş perdeye alıştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN