Kadıköy Şifa Hastanesi satıldı

Giriş Tarihi: 25.11.2016 14:58
Kadıköy Şifa Hastanesi satıldı

Rekabet Kurumu, Kadıköy Şifa Hastanesi hisselerinin tamamının Florence Nightingale Hastaneleri tarafından devralınması işlemine izin verdi.

Rekabet Kurumu, Kadıköy Şifa Hastanesi hisselerinin tamamının Grup Florence Nightingale Hastaneleri tarafından devralınması işlemine izin verdi.

2014 yılında Florance Nightingale hastane grubuna yüzde 50 ortak olan Fiba Holding, böylece Kadıköy Şifa'yı da bünyesine katmış oldu.

ANADOLU YAKASININ İLK ÖZEL HASTANESİ

FİBA Holding bünyesine katılan Kadıköy Şifa Hastanesi, 1976'da İstanbul Anadolu yakasının ilk özel hastanesi olarak kuruldu. 2005'te Ataşehir'de bir tıp merkezi açan Kadıköy Şifa, 2010'da da Ataşehir Şifa Hastanesi'ni kurdu. Birçok değişik alanda ayaktan ve yatarak tedavi hizmetleri veren Grup, evde sağlık hizmetleri de sunuyor. Grup ayrıca uluslararası hasta merkezi ile yabancı hastalara hizmet veriyor.

Fiba Holding'in yüzde 50 ortak olduğu Florence Nightingale Hastanelerinin ilk hastanesi 1989 yılında Şişli'de kardiyoloji ve kalp cerrahisi alanlarında hizmet vermek üzere kuruldu. Florence Nightingale hastaneleri günümüzde 700 yatak kapasitesi faaliyet gösteriyor. Hastanelerin toplam çalışan sayısı 670.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadıköy Şifa Hastanesi satıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN