Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege’nin çehresi değişiyor

Giriş Tarihi: 30.11.2016
Ege’nin çehresi değişiyor

Bölgenin gelişip kalkınmasının önünü açacak büyük projeler 2017'de ivme kazanacak. Özellikle ulaşım, sağlık ve turizm alanındaki yatırımlar Ege'nin çehresini değiştirecek ve gücüne güç katacak büyüklükte.

EGE'NİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

2017, Ege Bölgesi'ni sosyal ve ekonomik açıdan güçlendirecek büyük projelerde önemli atılımların yapılacağı yıl olacak. İzmirlilerin heyecanla beklediği Körfez Geçiş Projesi'nin, Çeşme Havaalanı Projesi'nin ihalesi yeni yılda yapılıyor. Manisa ile İzmir arasını 15 dakikaya indirecek tünel 2017'de tamamlanacak. İzmir ile İstanbul ve Ankara arasını 3.,5 saate düşürecek otoyol projeleriyle İzmir-Ankara Hızlı Tren Projesi de 2017'de bitme aşamasına yaklaşacak. İzmir'in önde gelen sivil toplum kuruluşlarının önderleri, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın Başbakan olmasının ardından bölgede gözle görülür bir hareketle yaşandığına dikkat çekiyor. Ege'yi yakından ilgilendiren büyük yatırımlardan bazılarında son duruş şöyle:

HIZLI TREN VE OTOYOL

Orhangazi Köprüsü aşaması biten İstanbul-İzmir Otoyolu Projesi 2019'da tamamlanacak. İzmir ile İstanbul arasında karayolu ile ulaşımı 3,5 saate indirecek yol Ege bölgesine ciddi ivme kazandıracak. İzmir'in en önemli ulaşım projelerinden biri İzmir-Ankara hızlı tren projesi için de çalışmalara hız kazandırıldı. 14 saatlik İzmir-Ankara tren hattını 3,5 saate indirecek hızlı tren projesinde 2017 itibarıyla güzergah üzerindeki tüm hatlarda çalışmalar başlayacak. Başkent ile İzmir'i birbirine bağlayacak ikinci dev proje olan Ankara-İzmir Otoyolu'nda da çalışmalar devam ediyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ege’nin çehresi değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN