Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Coca-Cola Gazze'de 4.fabrikasını açtı

Coca-Cola Şirketi ve Coca-Cola ürünlerinin Filistin’deki şişelemesini ve dağıtımını yapan National Beverage Company (NBC) 20 milyon dolarlık yatırım ile Filistin’deki 4. fabrikasını Gazze’de açtı. Resmi açılışı yapılan Gazze fabrikası ile birlikte Coca-Cola sisteminin Filistin’de sağladığı doğrudan istihdam 600 kişiye ulaştı.

Giriş Tarihi: 1.12.2016 14:59 Güncelleme Tarihi: 1.12.2016 15:54
Coca-Cola Gazze'de 4.fabrikasını açtı

Filistin'deki operasyonlarını dört dağıtım merkezine çıkaran National Beverage Company'nin Coca-Cola Gazze fabrikası gelecek üç yıl içerisinde, Batı Şeria ve Gazze'de Filistinlilere sağlanan toplam istihdamı 750, dolaylı istihdamı ise 7 bin 500'e çıkaracak.

NİSAN'DA ÜRETİME GEÇTİ

NBC, en büyük üçüncü Filistinli işveren ve en büyük beşinci Filistinli yatırımcı olmasının yanı sıra, 1998'den bu yana ürettiği ve aralarında Coca-Cola, Fanta, Sprite, Cappy meyve suları, Arwa ve Jericho maden suyunun da bulunduğu gazlı ve gazsız içecekler ile bölgedeki en büyük yiyecek ve içecek şirketi olma özelliğini de taşıyor. Filistin'de üç şişeleme tesisi daha bulunan kuruluşun, inşaatına 2014'te başladığı Gazze'deki tesisi Nisan 2016'da üretime geçti.

"DÖNÜM NOKTASI OLDU"

"NBC olarak, faaliyetlerimize başlamamızdan bu yana, istihdam fırsatları yaratabilen, ulusal ekonomiyi destekleyebilen ve son derece yüksek kaliteli ürünler sunarken bölgemizin önemli yeteneklerini de sergileyebilen başarılı bir Filistinli şirket olmak için azimle çalıştık" diyen National Beverage Company Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Zahi Khouri, "Gazze'deki ilk tesisimizin açılışı, bu yolculukta önemli bir dönüm noktası oldu" diyerek sözlerini sürdürdü.

1,3 MİLYON DOLARLIK GİRİŞİM

Coca-Cola Vakfı, NBC ve uluslararası kalkınma kuruluşu Mercy Corps, bölgenin kalkınmasının önünde engel oluşturan, temiz içme suyuna erişim ve Filistinli gençler için istihdam yaratılması sorunlarının aşılmasını amaçlayan, 1,3 milyon dolar tutarındaki yeni bir girişimin hayata geçirileceğini de duyurdu.

1998 yılında, Coca-Cola Şirketi'nin pazardaki imtiyaz sahibi olarak 47 kişilik bir ekip ile faaliyetlerine başlayan yerel bir kuruluş olan NBC'nin bugün Ramallah, Tulkarim, Eriha ve Gazze'deki dört fabrikasında 600'ü aşkın çalışanı bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Coca-Cola Gazze'de 4.fabrikasını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN