Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dalgalanmanın üstesinden geliriz

Gereken tedbirleri aldıklarını, 2017’nin daha güzel olacağını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, “Bu dalgalanma 20 Ocak’a kadar sürecek, yeni ABD başkanı iş başına gelince geçecek” dedi

Giriş Tarihi: 2.12.2016
Dalgalanmanın üstesinden geliriz
Başbakan Binali Yıldırım, dövizdeki yükseliş için TÜSİAD üyelerine "endişeye gerek yok" mesajı verdi. Yıldırım, "Hoşunuza gitsin diye söylemiyorum, endişeye gerek yok. Kafanız karışmasın yatırım yapmaya devam edin. 2017 daha güzel olacak, gereken tedbirleri alıyoruz, bunun da üstesinden geleceğiz" dedi. TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısına katılan Başbakan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, ekonomi ile ilgili şu mesajları verdi:
GELECEKTEN BAHSEDEMEYİZ: TÜSİAD'ın içeride dışarıda temsil ediyor olması iftihar meselesi. Yatırım yaptığınız için müteşekkiriz. Bacalar tütmezse ülkemizde gelecekten de bahsedemeyiz.
KÖTÜMSERLİĞE GEREK YOK: Tuncay bey (Özilhan) iki senaryo çizdi; kötümser ve iyimser senaryo. Kötümser olmak için şu günleri esas alırsak çok sebebimiz olabilir. Uzun vadeli düşünürsek kötümser olmaya gerek yok.
4 KERE DAHA YAŞADIK: 8 Kasım'dan bugüne kadar olayları Türkiye'ye mahsus görürsek yanlış yaparız. Küresel bir gelişmedir. Bunun sebeplerini de biliyoruz. Türkiye bu yaşadığı olayın benzerini 4 kere daha yaşadı. Emin olarak söylüyorum. Endişeye gerek yok, hoşunuza gitsin diye de söylemiyorum, üstesinden geleceğiz.
1.5 AY SÜRECEK GİBİ: Bu dalgalanma herhalde 1-1.5 ay daha sürecek. 20 Ocak'a kadar yeni başkan (ABD) işbaşına geldikten sonra öngörülebilirlik artacak ve taşlar yerine oturacak. Seçim kampanyalarından söylenen ile sorumluluk omuzlarınıza yüklenince söylemleriniz hiçbir zaman aynı olmaz. Hiçbir ülkede de aynı olmaz. Siyasetin gereğidir. Siyaset ile hakikat örtüşmez. Türkiye için değil dünya için böyle.
15 MİLYAR TIKIRT PARA: 116 milyar vergi barışından geldi. Kriz olan ülkede millet sıraya girip para yatırır mı? Dün itibariyle 15 milyar lira tıkırt diye kasaya girdi. 4 milyar dolar; al sana para. Vatandaşın gönlü gani. Her zaman yanınızdayız. Daha güzel olacak. EMEKLİYE BANKA PROMOSYONUNDA GÖZLER BAŞBAKAN'DA

27 ÇEYREKTİR DURMADAN BÜYÜYORUZ
Türkiye 'nin her şeye rağmen 27 çeyrek ardı ardına büyüdüğünü belirten Başbakan Yıldırım, "En temel nedeni istikrardır, güvendir. Siyasi güçlü iktidardır. Siz de bunu bildiğiniz için büyüdünüz, açıldınız, yatırım yaptınız. Öngöremeseydiniz bunları yapar mıydınız, yapmazdınız. Kafanız karışmasın, yatırım yapmaya devam edin. Başbakan olarak söylüyorum 2017 daha güzel olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dalgalanmanın üstesinden geliriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN