Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkinci emekliliğe devlet garantisi

Giriş Tarihi: 2.12.2016 09:42 Güncelleme Tarihi: 2.12.2016 10:22

"HERKES PARASINI ÇATIR ÇATIR ALACAK"

Maliye Bakanı Naci Ağbal, vatandaşların Bireysel Emeklilik Sistemi'nde değerlenen paralarını geri alamayacaklarına yönelik spekülasyonlara tepki göstererek, "Olur mu öyle şey? Bunlar özel emeklilik sigortalarının tasarrufunda olan varlıklar. Herkes çatır çatır parasını alacak. Niye almasın. Bir tane deli kuyuya taş atıyor, 40 tane akıllı çıkartamıyor" dedi.

"KARAMSARLIĞA DÜŞMEYİ GEREKTİREN BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL"

Sigortacılık sistemi üzerinde olumsuz bir spekülasyon oluşturma çabalarının doğru olmadığını ifade eden Bakan Ağbal, bunları kasıtlı bulduğunu söyledi. Ekonomik verilerin de iyi geldiğini anlatan Ağbal, "Karamsarlığa düşmeyi gerektiren bir durum söz konusu değil" diye konuştu. Ağbal, kamu ihalelerinin Türk Lirası ile yapılması konusuna ilişkin, "Burada hiçbir şekilde ne piyasaya zarar veren bir çabamız olur, ne de ihalelerle ilgili bir aksaklığa meydan veririz" ifadesini kullandı.

AVM KİRALARI

Alışveriş merkezlerinde dükkan kira kontratlarının dolar yerine lira cinsinden yapılmasına dönük nasıl bir düzenlemenin öngörüldüğünün sorulması üzerine Bakan Ağbal, "Hükümet olarak izliyoruz. Bu konularda gerçekten tedbir alınması gerekiyorsa da alırız. Sorun yok yani. Ne oranda ihtiyaç varsa bunu karşılarız ama şu anda piyasalar da iyi gidiyor" dedi..

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci emekliliğe devlet garantisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN