‘Yarınımız bugünden çok daha iyi olacak’

Rize’de 275 kişinin istihdam edileceği çağrı merkezini açan Enerji Bakanı Berat Albayrak, “Yarınımız bugünden daha iyi olacak” ded

Giriş Tarihi: 2.12.2016
‘Yarınımız bugünden çok daha iyi olacak’
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin enerji ve elektrik piyasasında önemli adımlar atmaya devam edeceğini belirterek "Bugün dünden daha iyi olacak" dedi. Bakan Albayrak, Rize'de Enerjisa Çağrı Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, şunları söyledi: "Türkiye enerji piyasaları önümüzdeki dönemde tam büyümeye bağlı olarak, gerekli altyapı ve yapısal düzenleme ihtiyacını karşılamak için önemli adımlar atacak." Bir dizi ziyaret ve açılış için havayolu ile Trabzon'a buradan da karayolu ile Rize'ye giden Enerji Bakanı Berat Albayrak, 275 kişinin istihdam edileceği ve 14 yılda 20 milyon kişiye hizmet verecek Enerjisa Çağrı Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Albayrak, "Rize benim için aynı zamanda baba ocağı olduğu için de ayrı güzel bir memleket. Dolayısıyla bugün burada güzel bir açılış yaptığımız için çok memnunum" diye konuştu.

HİZMET ÇITASI EN ÜSTTE
Enerji piyasasında hizmet kalitesini artırmak için önemli kararlar aldıklarını vurgulayan Bakan Albayrak, "Hakikaten 2016 Mayıs ayında enerji piyasalarının elektrik dağıtım sektörü içerisinde hizmet kalitesini müşteri memnuniyetinin çıtasını bir üst noktaya taşımak için önemli kararlar aldığımız bir süreç başlattık. Şunu bileceğiz; bu günümüz dünümüze denk olmayacak, bugün dünden, yarın da bugünden iyi olacak. Ben Enerji Bakanı olarak her gün işin başındayım" şeklinde konuştu. Rize'de 1 milyon, toplamda ise 20 milyonluk nüfusun çağrılarını cevaplamaya çalışacaklarını belirten Enerjisa CEO'su Kıvanç Zaimler, Türkiye'de 21 ilde faaliyet gösterdiklerini, Rize ile bu sayıyı 22'ye çıkardıklarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Yarınımız bugünden çok daha iyi olacak’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN