Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ataköy’e 315 milyon $ yatırdı

Aşçıoğlu Grubu Ataköy’deki proje sayısını üçe çıkardı. 5 yılda b��lgeye 315 milyon dolarlık yatırım yapan grup, bir yandan kentsel dönüşüm projeleriyle ilgilenirken diğer yandan da Londra ve Barselona’yı radarına aldı

Giriş Tarihi: 18.3.2017
Ataköy’e 315 milyon $ yatırdı
Aşçıoğlu Grubu merkez üs olarak seçtiği Ataköy'deki projelerini üçledi. Geçmişte Londra Kamping alanı olarak bilinen arsada inşa edilecek Selenium Retro 9 projesinde 2 blokta 225 konut yer alacak. Yüzde 25'i satılan projenin yatırım değeri 125 milyon dolar. Fiyatların 596 bin TL'den başladığı projede teslimler Haziran 2019'da yapılacak. Ataköy'deki yeni projeleri ile toplam 1.100 birim inşa ettiklerini belirten Aşçıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, "5 yılda Ataköy'de 315 milyon dolarlık yatırım yaptık. İlk projemiz Selenium Ataköy'deki yaşam başladı. İkinci projemiz Selenium Retro haziranda teslim edilecek. 3. Projemiz Retro 9'da inşaat ve satış sürüyor" dedi.

YURTDIŞINA AÇILIYOR
2014'te Ataköy'deki ilk projelerinde evleri metrekaresi 6 bin liradan satışa çıkardıklarını söyleyen Aşçıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu şimdi o evlerde fiyatların 12 bin liraya ulaştığını ifade etti. Aşçıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Aşçıoğlu ise, "Merter'de bir projemiz bu yıl başlayacak. Ofis, hastane ya da üniversite olacak. Sarıyer ve Beykoz'u inceliyoruz. Yurtdışında ise Londra ve Barselona radarımızda" dedi. Bakırköy'de kentsel dönüşümle de ilgilendiklerini ama sonuca ulaşmadığını belirten Yaşar Aşçıoğlu, "Bakırköy riskli yapılara sahip ve acil dönüşüm gerek. Yapmak isteriz ama yerel yönetim ve siyasi irade önümüzü açmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ataköy’e 315 milyon $ yatırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN