Agrifac ilaçlamada pazarın lideri oldu

Kendi yürür ilaçlama makinelerinde pazar lideri olan Agrifac’ın CEO’su Ali Saraç, “Makineyle ilaçlama giderleri tarlada dönüm birim fiyatı olarak bir liranın altına indiriyor” dedi

Giriş Tarihi: 21.3.2017
Agrifac ilaçlamada pazarın lideri oldu
Akıllı teknolojiler her sektörde olduğu gibi tarımda da öne çıkmaya başladı. Verimliliği artıran akıllı makineler, tarım sektöründeki pazar payını da her geçen gün büyütüyor. Bunlardan biri olan kendi yürür ilaçlama makinesi sektörü, hem ürün hem de arazide verimliliği sağlıyor. Kendi yürür ilaçlama makinelerinde dünya liderleri arasında yer alan ve 2012'de Türkiye pazarına giren Agrifac, kısa sürede sektör liderliğine oturdu. Agrifac Türkiye CEO'su Ali Saraç, tarımsal ilaçlamasında Türkiye'de henüz üretilmeyen teknolojileri çiftçilere sunduklarını aktardı. Makineyle ilgili bilgi veren Saraç, "Uçakla yapılan ilaçlamanın Türkiye'de son bulmasından sonra, hububat, patates-pancar gibi ürünlerden başlayıp mısır-ayçiçeği-pamuk gibi ürünleri ilaçlayabilecek tek makine kendi yürür ilaçlama makinesi olarak öne çıktı. Sürekli uyduyla iletişim içinde olan makine hem kullanıcısı için hem de tarla sahiplerine mükemmel sonuçlar sağlayabiliyor" dedi. Makinelerin büyük ilgi gördüğünü belirten Saraç, "Kolay kullanımı, makine kalitesi, düşük yakıt tüketimi, başarılı servisi aynı zamanda ilaçtan, sudan ve yakıttan yüksek tasarruf sağlaması tercih edilirliği artırıyor" diye konuştu.

BİRİM MALİYETİ 1 TL'NİN ALTINDA
Makinenin ilaçlama giderlerini tarlada dönüm birim fiyatı olarak bir liranın altına indirdiğini aktaran Saraç, şunları anlattı: "İlaçlama, tarla faaliyetlerinin en önemli aşamalarından biridir. Zamanında ve doğru yapılmayan ilacın bitkiye yararından çok zararı vardır. İşte tam bu noktada kendi yürür Agrifac ilaçlama makinesi bir zorunluluk haline geliyor." Agrifac kendi yürür ilaçlama makinesinin 24'ten 54 metreye kadar genişlikte olabildiğini belirten Saraç, bu özelliğiyle haşere ilaçlamasında kesin bir başarının sağlandığını kaydetti. Saraç, "Ayrıca bu özellik üzerinde ürün olan tarlada daha az tekerlek izine yol açar. Bu da hasatta daha fazla ürün sağlar. İlaçlamada sabit bir yükseklikten doğru yere doğru miktarda atılması bir diğer önemli unsur. StabiloPlus olarak adlandırdığımız hareketli şase yapısıyla Agrifac Condor ilaçlama makinesi tarla şartlarına uyum sağlar" ifadelerini kullandı.

GPS SİSTEMİ SUNULUYOR
Agrifac Condor ilaçlama makinesi üzerinde standart GPS sisteminin bulunduğunu aktaran Saraç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Makine bu sayede ilaçlanmış bir alanı tekrar ilaçlamaz ve yanlış işlemi önler. Tarla boyu ne olursa olsun Condor, GPS kontrolüyle tarlada sadece ilaçlanmamış yerleri ilaçlar ve fazladan ilaç atma gibi sorunları engeller. Ayrıca Agrifac Condor 2 metreye kadar yükselebilen şasesi ile özellikle Mısır ilaçlamasında tek çözümdür."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Agrifac ilaçlamada pazarın lideri oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN