Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TürkTraktör yerli TR5 serisini çiftçilerle buluşturuyor

TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özdemir, New Holland TR5 serisinin 107 ve 114 hp gücündeki 2 modelini Konya Tarım Fuarı’nda çiftçilerle buluşturacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 21.3.2017
TürkTraktör yerli TR5 serisini çiftçilerle buluşturuyor
TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, New Holland TR5 serisinin,107 ve 114 hp gücünde 2 yeni modelle Türk çiftçisinin hizmetine sunulduğunu söyledi. Özdemir, Konya'nın, sahip olduğu geniş tarım alanları, sulama imkânları ve coğrafi konumuyla Türkiye'nin tarım başkenti olarak kabul edildiğini ifade etti. Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin geçen aralık ayında açıkladığı rakamlara göre Konya'nın, sahip olduğu 83 bin 120 traktör ile en çok traktöre sahip olan il olduğunu belirten Özdemir, her yıl Konya Tarım Fuarı'nda ziyaretçilerini yeni ürünlerle karşıladıklarını söyledi.

TASARRUF SAĞLIYOR
Özdemir, şunları anlattı: "New Holland TR5 serisi, 107 ve 114 hp gücünde 2 yeni modelle Türk çiftçisinin hizmetine sunuluyor. Common Rail enjeksiyon sistemi motor devrinden bağımsız olarak püskürtülen yakıttan dolayı, motorun daha düşük devirlerinde daha yüksek güçlere ulaşabilmesini sağlıyor. 24 ileri ve 24 geri transmisyon yapısı ile birçok tarımsal işin üstesinden daha az işçilik ve daha kısa sürede kolaylıkla gelebilen TR5 serisi, konforlu kabin yapısı ile çalışmaya da teşvik ediyor. TR5 serisi, 3 farklı kuyruk mili devirleri ile çalışabilecek kuyruk mili sistemine de sahip. 540/540E/1000 gibi daha düşük devirlerde daha yüksek performans ile çalışabilen modeller, bu sayede yakıt tasarrufu sağlıyor." Özdemir, fuardaki New Holland standında aynı zamanda beklentilere göre kurgulanan geniş ürün gamlarıyla, yani traktörlerin yanı sıra tarım ekipmanları ve iş makinelerinin bir araya geleceğini aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TürkTraktör yerli TR5 serisini çiftçilerle buluşturuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN